4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACDo Levíc príde Miha Vašl a slovinská Hopsi Polzela

25. októbra 2019

Ďalšia ligová prestávka je pre Patriotov Levice priestorom na pokračovanie v skupinovej fáze Alpsko-jadranského pohára. Zverencov trénera Michala Madzina tentoraz preverí pred domácim publikom slovinská Hopsi Polzela.

Patrioti Levice – KD Hopsi Polzela (Slov.)

Športová hala, sobota 26. októbra o 18.00 – štatistický prenosvideo prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Stanislav Bara, Ladislav Bartoš

Patrioti sa postupne, ale isto rozbiehajú. Na začiatku ligovej sezóny prehrali dve stretnutia v rade, ale teraz ťahajú šnúru troch víťazstiev za sebou. To najaktuálnejšie sa zrodilo na Spiši, od „Novovešťanov“ odchádzali s výhrou 72:66. Nebol to žiaden oku lahodiaci výkon, ale dva body sú dva body. Estónec Mihkel Kirves predviedol svoj najlepší výkon v žlto-zelenom drese, spolu s ním ťahala tím aj slovenská dvojica Martin Bachan a Milan Žiak. Dobrú ligovú fazónu sa teraz pokúsia zverenci trénera Michala Madzina pretaviť aj v Alpsko-jadranskom pohári. V B-skupine majú zatiaľ bilanciu jednej výhry a jednej prehry. „Prvý zápas v Slovinsku sme vyhrali, ale uvedomujeme si, že súper je kvalitný. Nemôžeme prehrať domáce zápasy, ak chceme postúpiť zo skupiny,“ vyhlásil pred zápasom levický pivot Boris Bojanovsý.

So zástupcom slovinského basketbalu úvodnú konfrontáciu „žlto-zelení“ vyhrali, na ich palubovke triumfovali v rámci ligovej previerky 97:87. Hopsi už tiež naskočilo do ligového kolotoča, po štyroch stretnutiach má bilanciu dvoch výhier a dvoch prehier. Vďaka tomu im patrí v tabuľke aktuálne druhá pozícia, ale oproti drvivej väčšine tímov majú odohraný o zápas viac. Generálka na zápas v Leviciach im však nevyšla, doterajšiemu suverénovi súťaže Primorskej podľahli 77:91. Okrem dobre známeho Mihu Vašla, patrí k lídrom družstva skúsený rozohrávač Sandi Čebular a americký pivot Nate Fowler. Ustrážiť treba aj playmakera Anthonyho Collinsa a podkošového Gezima Morinu. „Myslím si, že nás čaká iný zápas, ako bol ten v Polzele, ešte vlastne na konci letnej prípravy. Musíme nastúpiť koncentrovaní, nabudení a zdravo sebavedomí. Polzela mala vo svojej lige dobré zápasy, preto bude na nás, aby sme ich zastavili a presadili,“ povedal tréner Levíc Michal Madzin.

Z tábora “žlto-zelených”: “Stredajší triumf na Spiši bol povzbudením pre tím trénerskej dvojice Madzin – Lutovský do ďalších súbojov. Žlto-zelení si uvedomujú, že najbližšie dva domáce pohárové zápasy môžu tím výrazne priblížiť k postupu do štvrťfinálových bojov, preto bola aj príprava na zápas proti Polzele rovnako dôsledná, ako tomu býva pri ligových zápasoch. Zdravotný stav v tíme je dobrý, nastúpiť budú pripravení všetci dvanásti hráči.”

Na zápasy Alpsko-jadranského pohára platia iba permanentky PATRIOT a VIP. Vstupné je 3€

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice