5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDo Komárna s cieľom vyrovnať stav finálovej série

9. mája 2023

Finálová séria pokračuje, derby Komárna s Levicami sa po otváracom stretnutí presúva na juh Slovenska. Dočkajú sa “diabli” vypredaného hľadiska a využijú šancu na brejk alebo si Patrioti zoberú späť požičané a vyrovnajú stav série? 

Niké SBL 2022/2023 – 2. zápas finále play off (streda 10. mája, 17.30 h):

BC Komárno – Patrioti Levice

/stav série – 1:0/

K zápasu: Komárno sa právom stalo expertom na vonkajšie zápasy v tohtoročnom play off. Preukázalo sa to hneď aj v otváracom stretnutí v boji o majstrovský titul, keď dokonale zaskočilo vypredanú levickú športovú halu a celkom s ľahkosťou získalo úvodný boj v sérii (85:69). Bol to už štvrtý úspech “diablov” mimo domáceho prostredia, z piatich doterajších možných pokusov. “Vedenie 1:0 na zápasy neznamená nič. Jeden druhého veľmi dobre poznáme, hráči sú skúsení. Vždy radi hráme pred našimi úžasnými fanúšikmi. Bude to o tom, ako zareagujú hráči na palubovke. Dúfam, že nás čaká skvelá atmosféra. Sobotňajší zápas bol v tomto smere úžasný a pozitívne nás to prekvapilo, ako to celé vyzeralo,” povedal pred stredou tréner Komárna Zlatko Jovanovič. Jeho zverenci sa mohli oprieť pri prvom víťazstve v sérii o kvalitné individuálne výkony, opäť mimoriadne solídnu streľbu za tri body a celkovo herné sebavedomie, vďaka ktorému sa nekonala žiadna dráma. Teraz by toto všetko radi predviedli aj pred domácimi fanúšikmi. “V stredu to bude fyzický zápas, Levice prídu k nám s tým, že budú chcieť odpovedať na sobotňajší zápas. My sa nesmieme zlomiť fyzicky, ani psychicky. Musíme im klásť odpor a krok po kroku sa pokúsiť o víťazstvo v druhom zápase,” myslí si Samuel Volárik. 

Levičania sa dostali do novej situácie, prvýkrát vo “vyraďovačke” zaznamenali doma prehru a premiérovo v nejakej sérii prehrávajú. Na úvod finále im nepomohol ani návrat Mihu Lapornika do zostavy, hlavne po ofenzívnej stránke to nebolo to, čo sme mohli doteraz od úradujúceho majstra vidieť. “Od prvej minúty musíme hrať agresívnejšie. Ak tak nebudeme hrať, tak túto finálovú sériu prehráme,” vyhlásil po sobote Devon van Oostrum. Je jasné, v ktorých ohľadoch sa hra “žlto-zelených” musí zlepšiť – lepšie pokrytie streľby za tri body, vyrovnanie sa po fyzickej stránke a zlepšenie defenzívnej činnosti. V tohtoročnom play off už dokázali nie raz na prehru odpovedať, v stredu majú šancu vrátiť si späť požičané. “Očakávame obrovskú energiu z domácej strany, podporenú plným hľadiskom. S týmto sa musíme vysporiadať. Po prehre je asi vždy množstvo vecí, ktoré sa dajú urobiť lepšie. Verím, že sa nám to podarí,” uviedol kouč Patriotov Michal Madzin. 

Aktuálne info: Domáca prehra na úvod finálovej série nikdy nepoteší, na druhej strane z historického hľadiska to pre Patriotov nie je nič, s čím by sa ešte nestretli. V tíme prebehla analýza zápasu, niektoré herné situácie budú mať upravené riešenia, podstatné ale bude, aby Patrioti dokázali “stopnúť” rozbehnutého súpera, ktorý odohral v Leviciach výborný zápas, je v laufe a dopredu ho poženie zaplnená športová hala. Levičania nastúpia na zápas v rovnakej zostave ako v sobotu. Stovka vstupeniek, ktorú dostali žlto-zelení sa okamžite rozpredala, v červeno-čiernom pekle tak budú mať Patrioti podporu aj z hľadiska. 
Odchod fanbusu je o 15.15 hod. z parkoviska Domu Športu. Pre fanúšikov, ktorí cestujú do Komárna individuálnou dopravou je určený tento oznam od usporiadateľov z Komárna: Parkovanie bude zabezpečené na parkovisku pred pevnosťou, ktoré je chránené kamerovým systémom. Dopravu v okolí športovej haly bude riadiť polícia.

Delegácia rozhodcov:
  • Zdenko Tomašovič, Zdenko Zubák, Ladislav Bartoš 
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice