4x Majster Slovenska - 2011 & 2018 & 2022 & 2023
1x Víťaz Slovenského pohára - 2019
1x Víťaz Alpe Adria Cup - 2022
EnglishSlovenčina

Niké SBLDnes doma proti posilnenej Handlovej

4. marca 2020

Patrioti Levice sa po dlhom čase predstavia pred domácim publikom, v rámci 30. kola Slovenskej basketbalovej ligy privítajú na svojej palubovke MBK Baník Handlová.

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová

Športová hala, streda 4. marca o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos 

Delegácia rozhodcov: Martina Margala, Tomáš Doušek, Roman Lamoš

Forma momentálne druhého najlepšieho tímu SBL má ďaleko od ideálu. Nič na tom nezmenila ani ligová prestávka, keďže v súboji prvého s druhým prehrali s Interom o 23 bodov. Patrioti si aj napriek tomu udržali svoje súčasné postavenie, keďže Lučenec zaváhal tiež a Prievidza má v tabuľke o bod menej za kontumáciu. Teraz je pred „žlto-zelenými“ ideálna možnosť vrátiť sa späť na víťaznú cestu, keďže so svojím najbližším súperom majú v aktuálnom ročníku bilanciu 3-0. „Čaká nás Handlová, ktorá má v družstve skúsených hráčov a taktiež skúseného trénera. My sa však musíme sústrediť na seba, na svoju hru, náš doskok a hrať rýchlo dopredu a aj dozadu. Verím, že nás tiež príde podporiť veľa fanúšikov a spoločneme potiahneme zápas do víťazného konca,“ vyjadril sa krídelník Patriotov Samuel Volárik. 

Ani príchod dvoch výrazných posíl nezastavil handlovskú sériu prehier. Baník potvrdil povesť družstva s najhoršou bilanciou doma, Svitu však podľahol až po dvojnásobnom predĺžení. Pre zverencov kouča Tihomira Bujana to bola v poradí už siedma prehra v súťažnom zápase v rade. „Náš tím sa posilnil o dvojicu kvalitných Američanov. V stretnutí proti Svitu sme to ešte nedokázali využiť, pretože nebol prakticky žiaden čas sa poriadne zoznámiť, nie to ešte zohrať. Cítim, že každým dňom naša sila narastá a som si istý, že v Leviciach to už bude o niečom inom. Nie je predsa možné, aby sa kvalita súpisky neprejavila aj na palubovke. Uvedomujeme si, že napĺňanie predsezónnych ambícií sme si nechali na hodinu dvanástu, no ja v tento tím verím. Všetci si uvedomujeme, že si nemôžeme dovoliť žiadne zaváhanie a preto ideme do Levíc zvíťaziť. Pokiaľ budeme hrať tímovo, odovzdane a s energiou, tak sa o výsledok neobávam,“ prezradil krídelník Handlovej Tomáš Mrviš. Boj o ôsme, respektíve siedme miesto tak bude ešte mimoriadne náročný a dramatický. MBK sa však viac darí vonku ako doma, ukáže sa to práve v Leviciach? „Proti Leviciam je vždy veľmi ťažké hrať, navyše keď v predchádzajúcich dvoch stretnutiach prehrali a pred domácim hľadiskom budú chcieť tieto zaváhania napraviť. My sme v zápase proti Svitu stratili veľa síl a energie, napriek tomu sme pripravení Patriotov potrápiť. Nových hráčov zapájame do herného systému a už na tréningu sa to pozitívne odzrkadľuje. Do stretnutia proti Leviciam musíme vložiť minimálne takú energiu, akú sme ukázali v súboji so Svitom, no musíme sa vyhnúť ľahkým stratám, školáckym chybám a v závere musíme byť koncentrovanejší a presnejší. A to sa netýka iba duelu s Levicami, ale každého zápasu, ktorý je pred nami,“ dodal tréner Tihomir Bujan. 

Z tábora „žlto-zelených“: „Patrioti si v pondelok spravili analýzu videa zo zápasu na Interi, prešli si individuálne chyby v obrane a následne na palubovke pracovali tak na defenzíve ako aj ofenzíve tímu. Utorok už patril príprave na stredajší duel proti posilnenej Handlovej, v ktorom potrebujú oba tímy bodovať naplno. Preto sa dnes na palubovke očakáva bitka o každý bod a každú loptu od prvej do poslednej minúty. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti nastúpia v plnej sile.“

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice