4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDnes doma proti posilnenej Handlovej

4. marca 2020

Patrioti Levice sa po dlhom čase predstavia pred domácim publikom, v rámci 30. kola Slovenskej basketbalovej ligy privítajú na svojej palubovke MBK Baník Handlová.

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová

Športová hala, streda 4. marca o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos 

Delegácia rozhodcov: Martina Margala, Tomáš Doušek, Roman Lamoš

Forma momentálne druhého najlepšieho tímu SBL má ďaleko od ideálu. Nič na tom nezmenila ani ligová prestávka, keďže v súboji prvého s druhým prehrali s Interom o 23 bodov. Patrioti si aj napriek tomu udržali svoje súčasné postavenie, keďže Lučenec zaváhal tiež a Prievidza má v tabuľke o bod menej za kontumáciu. Teraz je pred “žlto-zelenými” ideálna možnosť vrátiť sa späť na víťaznú cestu, keďže so svojím najbližším súperom majú v aktuálnom ročníku bilanciu 3-0. “Čaká nás Handlová, ktorá má v družstve skúsených hráčov a taktiež skúseného trénera. My sa však musíme sústrediť na seba, na svoju hru, náš doskok a hrať rýchlo dopredu a aj dozadu. Verím, že nás tiež príde podporiť veľa fanúšikov a spoločneme potiahneme zápas do víťazného konca,” vyjadril sa krídelník Patriotov Samuel Volárik. 

Ani príchod dvoch výrazných posíl nezastavil handlovskú sériu prehier. Baník potvrdil povesť družstva s najhoršou bilanciou doma, Svitu však podľahol až po dvojnásobnom predĺžení. Pre zverencov kouča Tihomira Bujana to bola v poradí už siedma prehra v súťažnom zápase v rade. “Náš tím sa posilnil o dvojicu kvalitných Američanov. V stretnutí proti Svitu sme to ešte nedokázali využiť, pretože nebol prakticky žiaden čas sa poriadne zoznámiť, nie to ešte zohrať. Cítim, že každým dňom naša sila narastá a som si istý, že v Leviciach to už bude o niečom inom. Nie je predsa možné, aby sa kvalita súpisky neprejavila aj na palubovke. Uvedomujeme si, že napĺňanie predsezónnych ambícií sme si nechali na hodinu dvanástu, no ja v tento tím verím. Všetci si uvedomujeme, že si nemôžeme dovoliť žiadne zaváhanie a preto ideme do Levíc zvíťaziť. Pokiaľ budeme hrať tímovo, odovzdane a s energiou, tak sa o výsledok neobávam,” prezradil krídelník Handlovej Tomáš Mrviš. Boj o ôsme, respektíve siedme miesto tak bude ešte mimoriadne náročný a dramatický. MBK sa však viac darí vonku ako doma, ukáže sa to práve v Leviciach? “Proti Leviciam je vždy veľmi ťažké hrať, navyše keď v predchádzajúcich dvoch stretnutiach prehrali a pred domácim hľadiskom budú chcieť tieto zaváhania napraviť. My sme v zápase proti Svitu stratili veľa síl a energie, napriek tomu sme pripravení Patriotov potrápiť. Nových hráčov zapájame do herného systému a už na tréningu sa to pozitívne odzrkadľuje. Do stretnutia proti Leviciam musíme vložiť minimálne takú energiu, akú sme ukázali v súboji so Svitom, no musíme sa vyhnúť ľahkým stratám, školáckym chybám a v závere musíme byť koncentrovanejší a presnejší. A to sa netýka iba duelu s Levicami, ale každého zápasu, ktorý je pred nami,” dodal tréner Tihomir Bujan. 

Z tábora “žlto-zelených”: “Patrioti si v pondelok spravili analýzu videa zo zápasu na Interi, prešli si individuálne chyby v obrane a následne na palubovke pracovali tak na defenzíve ako aj ofenzíve tímu. Utorok už patril príprave na stredajší duel proti posilnenej Handlovej, v ktorom potrebujú oba tímy bodovať naplno. Preto sa dnes na palubovke očakáva bitka o každý bod a každú loptu od prvej do poslednej minúty. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti nastúpia v plnej sile.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice