5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLĎalšia ťažká skúška pred Patriotmi, s Rytiermi hrajú o čelo SBL

9. februára 2021

Patriotov čaká ďalšia náročná skúška, tentoraz nastúpia v rámci 31. kola Slovenskej basketbalovej ligy doma, kde ich čaká so Spišskými Rytiermi súboj o čelo tabuľky. 

SBL 2020/2021 – 31. kolo (streda 10. februára o 18.00 h):

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri

K zápasu: Patrioti sa po karanténe nevrátili v ideálnom rozpoložení, na Pasienkoch ešte absentoval na lavičke tréner Michal Madzin. Taktovky nad družstvom sa tak ujal jeho asistent Ladislav Lutovský. Levičania vzdorovali Interu do polčasovej prestávky, v druhej už mal navrch súper (61:76). Rozmenené na drobné, aktuálne druhý tím tabuľky prehral 5 z predchádzajúcich 6 ligových zápasov. Doma ho tak čaká náročný boj nielen o čelo tabuľky, ale musí si už dávať pozor na “hladných” prenasledovateľov – Lučenec, Inter a Svit. “Nastúpime proti veľmi talentovanému tímu, ktorý sa navyše posilnil na rozohrávke. Vieme, čo zhruba môžeme od nich očakávať. Je len na nás, aby sme sa dobre pripravili,” uviedol pivot Viktor Juríček.

“Novovešťania” sa najrýchlejším možným spôsobom vrátili na výslnie SBL, keď v sobotu zvíťazili nad Handlovou celkom ľahko (80:58). V prvom polčase ešte mali hostia nádej na úspech, ale v druhom polčase predviedli domáci výbornú ofenzívu a defenzívu. Teraz stojí pred zverencami trénera Tea Hojča opäť náročná skúška, spomedzi top trojky majú prekvapujúco najhoršiu bilanciu u súperov (5-8), preto sa pokúsia zlepšiť túto štatistiku a zároveň sa mierne odpútať svojmu rivalovi. Ak predvedieme výkon podobný tomu, ako sme hrali v druhom polčase proti Handlovej, tak o výsledok nemám obavy. Domáci sú po korona pauze, veľmi dobre to poznáme, ich následky boli cítiť aj na Interi, kde zjavne fyzicky nevládali. Každý zápas je však iný, my sa musíme a chceme pozerať na seba, no do Levíc odchádzame odhodlaní zvíťaziť,” vyhlásil asistent trénera Erich Korfanta.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Martin Margala, Veronika Obertová

Na čo sa zamerať: Čoskoro budú spolu na jednej reprezentačnej lodi, ale ešte predtým to bude zaujímavý mikrosúboj rozohrávačov. Proti sebe nastúpia reprezentanti Slovenska Šimon Krajčovič a Mário Ihring. Kto z nich bude mať pre svoj tím väčší “impact”?

Aktuálne info: Každý deň navyše v príprave je pre Patriotov momentálne vzácny a tak aj čas od duelu na Interi využili Levičania na 100%. Do tréningového procesu sa po karanténe vrátil už aj Martin Danielič, na lavičku tímu sa vracia tiež Michal Madzin. Po kondičnej a hernej stránke by síce mali mať Spišiaci aktuálne navrch, Patrioti sa budú chcieť presadiť v agresivite a bojovnosti pod oboma košmi. Fanúšikovia sa môžu tešiť na mikro súboje na jednotlivých pozíciách, ako aj na “bitku o doskočené lopty”, ktorá bola v doterajších štyroch vzájomných zápasoch kľúčom k úspechu.

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice