Niké SBLĎalšia skúška pred “žlto-zelenými”

16. mája 2023by Laci Garaj

Pre oba tímy to bude s veľkou pravdepodobnosťou zápas sezóny. Štvrtý finálový duel je pre Komárno ďalšou šancou, aby si vybojovalo mečbal v sérii o majstrovský titul. Ich súper z Levíc má možnosť sa vrátiť do bojov o zlato, ak aj v druhom stretnutí po sebe nájde účinný recept na svojho regionálneho rivala.

Niké SBL 2022/2023 – 4. zápas finále play off (streda 17. mája, 18.00 h):

BC Komárno – Patrioti Levice

/stav série – 2:1/

K zápasu: Priebeh finálovej série zatiaľ prináša vždy úplne odlišné zápasy, tak tomu bolo aj v stretnutí č. 3 medzi týmito dvoma súpermi. Komárnu v Leviciach nevyšla ofenzívna stránka hry, oveľa nižší počet nastrieľaných bodov (59) ako tomu býva obvykle a navyše aj nízka úspešnosť za tri body (22 percent), to boli dôvody prvej finálovej prehry. “Je to 2:1 na zápasy, hráme doma. Po sobote očakávam, že môj tím lepšie zareaguje. Neočakávam nič iné, len odpoveď po sobote,” povedal celkom jasne po prehre tréner Zlatko Jovanovič. Po vyrovnanom prvom polčase, nechali hneď po prestávke “diabli” ujsť súpera a rozbehnutý vlak už bolo potom ťažké zastaviť. Vedenie v sérii je však stále na ich strane a tromfy pred stredou – domáce publikum, majú vo svojich rukách. “Verím, že v stredu vrátime úder, ktorý sme dostali v sobotu. Na domácej palubovke chceme ukázať, že sme lepším tímom. Dôverujeme si a musíme to ukázať,” verí Miljan Markovič.

Patriotom sa podarilo odvrátiť hrozbu stavu 0:3 vo finálovej sérii, ale vyhrané ešte nemajú. K prvému finálovému úspechu dokráčali po poučení z predchádzajúcich dvoch prehier a taktických zmenách, keď úspešne eliminovali najsilnejšie komárňanské zbrane. Nad úradujúcim majstrom však stále visí hrozba, že môže v sobotu odvracať mečbal a koniec sezóny. “Myslím si, že každé stretnutie bolo zatiaľ úplne iné, tak tomu bude aj v stredu. Rozhoduje sa v drobnostiach a možno v krátkych časových úsekoch. Komárno v každom zápase ukáže, že ak nie sme 40 minút tam, kde máme byť, tak všetko trestá. Verím, že aj u nich nájdeme spôsob, ako byť úspešní,” uviedol kouč Michal Madzin. Z tohto pohľadu bude mať stredajšie derby extra náboj, pretože v hre je viac, ako obvykle. Opäť sa očakáva búrlivá kulisa a štvorciferná návšteva, o ktorú sa postarajú oba fanúšikovské tábory. Je sa tak na čo tešiť. “Je jasné, že Komárno dá do zápasu pred domácim publikom všetko. Čaká nás ťažký zápas pred ich publikom, musíme hrať s rovnakou energiou, ako tomu bolo v sobotu. Hrať kolektívne a pokúsiť sa získať ďalšie víťazstvo,” dodal Tre’Darius McCallum.

Aktuálne info: Jubilejný šesťdesiaty súťažný zápas v sezóne čaká dnes na žlto-zelených v Komárne. Víťaznú atmosféru zo soboty by dnes Patrioti radi preniesli aj do Komárna. Budú na to ale potrebovať 40 minút koncentrovaného výkonu, čo sa im v predošlom zápase na palubovke súpera nepodarilo a práve hluchá druhá desaťminútovka rozhodla o zápase. Zdravotný stav v tíme je dobrý, pripravených je všetkých trinásť hráčov, o nominácii sa rozhodne až tesne pred zápasom.
Odchod fanbusu je o 15.45 z parkoviska Domu Športu. Pre fanúšikov cestujúcich individuálnou dopravou bude parkovanie zabezpečené rovnako ako minulý zápas. Ostalo nám ešte 5ks vstupeniek, ak by mal niekto záujem na poslednú chvíľu na cestu fanbusom, alebo individuálne zavolajte nám čím skôr na t.č. 0903348850.