5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLĎalší domáci duel Patriotov, tentoraz vyzvú Lučenec

6. októbra 2020

Patrioti Levice pokračujú v náročnom rozbehu do nového ročníka Slovenskej basketbalovej ligy. V štvrtom kole bude ich súperom doma Lučenec.

Patrioti Levice – BKM Lučenec

K zápasu: Zápasy Levíc s Lučencom sú v poslednej dobe mimoriadne atraktívne, či už z pohľadu súboja slovenských trénerov, nasadenia oboch tímov, hráčskej kvality a samozrejme aj patričnej dramatičnosti. Patrioti neuspeli v predchádzajúcom kole, v ostro sledovanej predohrávke prehrali so Spišskými Rytiermi, na čele s ex-trénerom Levíc Teom Hojčom 75:83. Duel nedohrala najskúsenejšia tvár v bielo-zelenom drese Zoran Vrkič, jeho účasť v stredajšom stretnutí je tak otázna. “Čaká nás tím, kde je veľa skúsených hráčov a skúsený tréner. Hrajú výborný a rýchly basketbal, takže sa musíme na nich dobre pripraviť. Bude to samozrejme ťažký zápas, musíme zabojovať, keďže sa bude hrať o každý bod. Verím, že stretnutie dotiahneme do víťazného konca. Vzhľadom na túto situáciu by som chcel všetkých pozvať k obrazovkám, aby si užili zápas,” prezradil krídelník Patriotov Samuel Volárik.

“Novohradčania” sú naproti tomu momentálne jediným tímom v SBL, ktorý ešte neokúsil chuť prehry. Ich útočnú silu si naposledy zlízli hráči Interu, z ich palubovky napokon odchádzali s prehrou 77:98. “V nasledujúcom kole sa predstavíme v Leviciach, ktoré majú vždy najvyššie ciele. Čaká nás náročný zápas a pevne verím, že sme sa dôkladne pripravili. Levice hrajú vždy doma veľmi tvrdo a agresívne. Veľmi dôležité bude ako vstúpime do stretnutia. Musíme hrať veľmi koncentrovane a nedovoliť súperovi ľahké koše,” vyjadril sa tréner Lučenca Peter Jankovič. So svojimi predzápasovými dojmami nadviazal na neho jeho zverenec Dominique Hawkins: “V Leviciach nás čaká ťažké stretnutie. V predchádzajúcom kole prehrali doma, čo znamená, že urobia všetko pre to, aby v stredu na svojej palubovke zvíťazili. Ako tím musíme byť preto koncentrovaní, aby sme sa pokúsili uspieť u súpera. Musíme hrať s energiou, tvrdo, kolektívne a to po celých 40 minút, ak chceme vyhrať.”

Aktuálne info: Patrioti vedia, že ak chcú v súbojoch proti top tímom ligy uspieť, musia lepšie zvládnuť úvody zápasov. Aktuálne to platí dvojnásobne, keďže za tímom nestojí plná hala a navyše je rotácia družstva znížená, keďže k maródom (Bachan, Pažický) sa pridal aj Zoran Vrkič, ktorý si nepríjemne zranil členok v úvode súboja proti Spišiakom. Aj napriek tomu chcú Levičania doma bojovať naplno, V Sýpke u Patriotov si môžete prenos vychutnať v spoločnosti kamarátov a známych. Rezervujte si stôl na t.č. 0917380863.

Kto píska: Peter Ženiš, Marek Kúkelčík, Ladislav Bartoš

Na čo sa zamerať: Samozrejme na koncovku zápasu, predchádzajúcich päť konfrontácií sa totiž neskončilo viac ako 5-bodovým rozdielom. Odolnejší sú v tomto smere Lučenčania, víťazstvo si v záverečných sekundách získali na svoju stranu v troch prípadoch. V príprave na túto sezónu však uspeli Levice, súčasne s klaksónom rozhodoval na turnaji vo Svite Šimon Krajčovič. Natiahne sa táto divácky atraktívna séria koncoviek na číslo 6?

Aktuálne informácie:

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice