5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

RozhovoryBoris Bojanovský: Je to náš najúspešnejší rok

9. mája 2022

Pivot Patriotov Boris Bojanovský má za sebou po individuálnej a tímovej stránke najúspešnejšiu sezónu. Ocenenie pre najužitočnejšieho hráča play off, zisk majstrovského titulu a Alpsko-jadranského pohára, to všetko získal v piatom roku v levickom drese. Čo možno hľadať za jeho výkonmi, aj to sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Podobne ako viacerí členovia majstrovského tímu, tak aj 29-ročný center získal v žlto-zelenom drese druhé ligové zlato. „Sme radi. Minulý rok nám to tesne utieklo vo finále. V tomto roku sme si napravili chuť pred domácim publikom. Bomba, určite to oslávime. Je to náš najúspešnejší rok. Trochu sme boli smutní zo Slovenského pohára, ktorý nám utiekol. Zisk dvoch trofejí je skvelá vec,“ vravel jeden z Patriotov tesne po konci piateho finálového zápasu.

Odmenou za celoročnú robotu bolo najmä ocenenie PEAK MVP play off. „Jasné, že ma to prekvapilo, pretože sme mali viacero kvalitných hráčov v tíme. Každý zápas potiahol niekto iný, zaslúžia si to všetci. Teší ma to, ale oveľa radšej som, že sme vyhrali majstrovský titul. Je to asi pre mňa najvýznamnejšie individuálne ocenenie. Som spokojný, že som mohol pomôcť svojmu tímu, hlavne teraz vo finále,“ povedal Bojanovský k oceneniu.

Pivot Levíc zakončil boje o titul s priemerom double-double, na svojom konte mával 10 bodov a viac ako 11 doskokov. Čím to bolo, že svoje výkony dokázal v kľúčovej časti sezóny vygradovať? „Vychádzali nám pick-n-rolly, po ktorých som nachádzal voľných spoluhráčov, keď to nevyšlo. Teší ma, že som takýmto spôsobom mohol pomôcť družstvu. Trochu smolne sa nám zranil Viktor Juríček, čiže na poste pivota sme nemali takú širokú rotáciu. Tým pádom som musel trochu viac hrať. Myslím si, že vďaka tomu prišla aj o čosi lepšie čísla. Podstatný je triumf vo finále,“ odpovedal 29-ročný basketbalista.

Aj napriek možno jeho limitovanejšej minutáži, bol jeho prínos pre levické družstvo významný. Viackrát si vyslúžil pochvalu od spoluhráčov a trénera Michala Madzina. Za všetko hovorí hodnota plus/mínus bodov, Bojanovský ju zakončil s kladnou hodnotou takmer 10 bodov, keď bol na palubovke: „Beriem to tak, že Šimon Krajčovič je našim hlavným lídrom v tíme a hnacím motorom. Ja sa snažím k nemu pridať a pomáhať, keď jemu to nejde.“

Pri výpočte úspechov sa mu tak ľahšie zabúda na to, že jeho zdravotný stav vzhľadom na výšku nie je ideálny. „Teší ma, že sezóna končí a môžem si trochu oddýchnuť. Verím, že zdravotné problémy trochu upustia,“ dúfa Bojanovský v pozitíva. Do Levíc prišiel po sezóne 2016/2017, ktorá bola jeho prvou na Slovensku. Spolu s Patriotmi pozbieral nielen 4 trofeje (2 ligové tituly, 1 Slovenský pohár a 1 Alpsko-jadranský pohár), ale stihol si založiť aj rodinu.  

„Ľudia, čo robia v Leviciach basketbal, tak ho robia výborne a koncepčne. Som tu spokojný. S rodinou sme tu spokojní v Leviciach. Ľudia, čo majú deti, už vedia, že sa svet už netočí toľko okolo basketbalu, ale hlavne okolo detí. Dcérka má už takmer tri roky, postupne sme si na to zvykli. Viem sa už koncentrovať aj na rodinu, aj na basketbal,“ vyjadril sa pivot Levíc.

Na margo svojej budúcnosti medzi Patriotmi odpovedal jasne a stručne: „Uvidíme.“

Zdroj: basketliga.sk

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice