5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Prestupy„Bobo“ ostáva Patriotom!

12. júna 2024

Vedenie Patriotov sa dohodlo na pokračovaní spolupráce s Borisom Bojanovským. Tridsaťjeden ročný center tak odohrá v Leviciach už svoju ôsmu sezónu.

Boris Bojanovský je už stálicou nášho tímu a stál pri všetkých klubových úspechoch v poslednej dekáde. S Patriotmi vyhral 4x ligu, 2x Slovenský pohár, či Alpsko-jadranský pohár. V nedávno skončenej sezóne bol zaradený do All-star tímu play-off Niké SBL. Počas vyraďovacej fáze súťaže dosahoval 8,3 body a 6,8 doskoku na zápas.

Boris Bojanovský, hráč Levíc: „Posledné obdobie nášho klubu bolo mimoriadne úspešné, niekto to už možno berie ako samozrejmosť, ale nebude to jednoduché zopakovať. Motiváciu budeme mať v domácej súťaži, ale aj v pohárovej Európe, kde by sme chceli dosiahnuť na viac víťazstiev, ako v minulej sezóne. Je to tam ale extrémne náročné a veľa bude závisieť od žrebu, koho nám pridelí.”

Ladislav Garaj, generálny manažér Patriotov: „Boris potvrdil v play-off, aký je dôležitý pre náš tím a som rád, že sa rozhodol pokračovať v žlto-zelenom drese. V tíme bude patriť medzi najskúsenejších hráčov a veríme, že v ťažkých chvíľach a v ťažkých zápasoch potiahne družstvo za víťazstvami.

V kádri Patriotov je aktuálne okrem Bojanovského aj David Abrhám, Patrik Pažický, Alex Krajčovič a Samuel Solčánsky a Daniel Chaban.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice