4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Prestupy„Bachy“ aj naďalej súčasťou Patriotov

14. júna 2021

Vedenie Patriotov sa postupne púšťa do budovania tímu pre sezónu 2021/2022. Dres Levíc si aj naďalej bude obliekať 25-ročný krídelník Martin Bachan, s klubom podpísal nový ročný kontrakt.

„Bachy“ prišiel do Levíc v lete 2017, celkovo si tak v žlto-zelenom dres odkrúti už piaty rok. Za ten čas si stihol obliecť reprezentačný dres Slovenska, získať majstrovský titul, Slovenský pohár a zahrať si vo finále Alpsko-jadranského pohára. V poslednom období ho síce sužovali zranenia, ale vedenie klubu mu ponúklo zmluvu aj na ďalšiu sezónu. „Som rád, že ‘Bachy‘ bude súčasťou tímu aj v nasledujúcej sezóne. Verím a dúfam, že bude hlavne zdravý a počas celej sezóny nám pomôže. Myslím si, že aj v tejto práve skončenej sezóne nám jeho prínos veľmi chýbal,“ uviedol na jeho adresu tréner Michal Madzin.

V predchádzajúcom ročníku odohral len 11 zápasov, priemerne si do štatistík zapisoval 4,6 bodu a 2,1 doskoku. „S Levicami sme sa dohodli na pokračovaní spolupráce a podpísali sme nový ročný kontrakt. V Leviciach sa už po štyroch rokoch cítim ako doma a teším sa, že tam môžem pokračovať. Mám za sebou ťažkú sezónu, v ktorej ma pribrzdili zranenia, ale aj napriek tomu sa vedenie klubu zachovalo veľmi korektne. Po nevydarenom finále sme motivovaní do ďalšej práce, aby sa nám to v nasledujúcej sezóne podarilo napraviť. Momentálne sa už pripravujem na novú sezónu a verím, že budem pripravený na sto percent. Dúfam, že sa v Leviciach vytvorí opäť kvalitné družstvo a budeme mať úspešnú sezónu,“ povedal Bachan k podpisu novej zmluvy.

Tréner Patriotov Michal Madzin už má zaplnených päť miest na súpiske svojho tímu. Okrem Bachana pokračujú v Leviciach David Abrhám, Daniel Chaban, Patrik Pažický a Samuel Volárik. Všetci títo hráči mali podpísané dlhodobé kontrakty.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice