5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACAtraktívne slovenské-české derby vo štvrťfinále Alpsko-jadranského pohára

27. januára 2020

Pre Patriotov Levice začína prvé play off tejto sezóny, konkrétne štartuje štvrťfinále Alpsko-jadranského pohára. Zverencov trénera Michala Madzina čaká doma prvý diel česko-slovenského derby, ich súperom budú Pardubice.

Alpsko-jadranský pohár – 1. zápas štvrťfinále:

Patrioti Levice – BK JIP Pardubice (ČR)

Športová hala, pondelok 27. januára o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Marek Turčin

Pre “pernikárov” to je premiéra v tejto nadnárodnej súťaži, doteraz hrávali totiž vyššie medzinárodné súťaže. Pardubice sa dlhodobo radia k českej špičke, za posledných 10 rokov neskončili nikdy horšie ako na piatom mieste. Štyrikrát majú vo svojej vitríne bronz (2011, 2016, 2017, 2018) a v jednom prípade získali Český pohár (2016). Ako sú na tom aktuálne? V českej najvyššej súťaži sú opäť v hre o čelné pozície, aktuálne im patrí štvrté miesto s bilanciou 13 výhier a 8 prehier. Až na jednu výnimku, takmer výhradne český tím vyhral počas víkendu nad Kolínom 94:82, čím ukončil trojzápasovú šnúru prehier. “Tešíme sa na konfrontáciu s atraktívnym súperom. Pardubice patria dlhodobo medzi top tímy českej ligy a v Alpsko-jadranskom pohári ukázali vo svojej skupine tiež obrovskú silu. Máme krátky čas na prípravu, ale to je pre oba tímy rovnaké. Dáme do zápasu všetko, aby sme po stretnutí mohli byť spokojní,” vyhlásil kouč Levíc Michal Madzin.

V Alpsko-jadranskom pohári ovládla JIP-ka A-skupinu bez zaváhania. Proti Leviciam by mali Pardubiciam chýbať však dve opory – Ozren Pavlovič a Viktor Půlpán. “Levice hrajú zvlášť na domácej palubovke veľmi dobre, naposledy ale vyhrali vo Svite, hlavne vďaka skvelej poslednej štvrtine. V predchádzajúcom týždni naviac priviedli nového amerického hráča Chrisa Flemminga, takže nás určite nečaká nič ľahké. Vďaka lepšiemu postaveniu po základnej fáze začíname zápasom vonku. Pohárová matematika je jasná: skóre z oboch zápasov sa spočíta, aj preto a tiež s ohľadom na náročný zápasový program v týchto dňoch (4 zápasy počas 8 dní) sme vyrazili na Slovensko s jednodňovým predstihom. V zápase si budeme chcieť vytvoriť čo možno najlepšiu východiskovú pozíciu pred domácou odvetou,” vyjadril sa pre klubový web asistent trénera Pardubíc Adam Konvalinka. 

“Žlto-zelení” sa na konci januára vezú na víťaznej vlne, štyri výhry po sebe poslali Patritov opäť na druhé miesto tabuľky. V generálke na duel s Pardubicami uspeli Levice vo Svite (92:79), keď vo veľkom štýle zlomili v koncovke odpor súpera. Teraz je však pred nimi pohárová výzva, opäť po roku sa dostať medzi najlepšiu štvorku Alpsko-jadranského pohára. “Čaká nás veľmi ťažký zápas, Pardubice sú veľmi silným tímom. Majú vysokých hráčov, sú druhí najlepší v ofenzívnych doskokoch v rámci ligy. Hrajú fyzicky, preto bude potrebné ich zastaviť, ak chceme uspieť. Týmto chcem pozvať fanúšikov Levíc na zápas a dúfam, že budú našim 6. hráčom,” prezradil pred zápasom pivot Patriotov Marko Perovič. 

Z tábora “žlto-zelených”: “Piatková predohrávka vo Svite prišla Levičanom vhod, na oddych a prípravu mali o jeden deň viac ako ich súper. Napriek tomu nečaká na žlto-zelených dnes večer nič jednoduché, jeden z najlepších tímov českej ligy z posledných sezón je určite výzvou. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Levičania nastúpia v plnej sile. Zápas začína tradične o 18.00 hod., pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice