4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti hrajú na Spiši

4. novembra 2023

Na druhý z troch zápasov v priebehu šiestich dní cestujú Patrioti na Spiš, kde ich čaká duel proti domácim Rytierom v rámci predohrávky 10.kola Niké SBL.

Rytieri nemali úvodnú štvrtinu súťaže úplne ideálnu. Aj vďaka zdravotným problémom, či napríklad dvoch zápasových trestoch pre Michala Fuseka, hrali často v nekompletnej zostave, čo prinieslo bilanciu 3 víťazstvá a 5 prehier. Tím trénera Tea Hojča zvládol ťažký stredajší súboj v Alpsko-jadranskom pohári proti poľskej Dabrowej Gorniczi 94:92 po predĺžení a ukázal, že sním treba naďalej počítať. “Pohárový zápas s Dabrowou Górniczou nám ukázal, že ideme správnym smerom, vieme byť konkurencieschopni a hrať kvalitný basketbal. Čaká nás ďalší veľmi ťažký súper, Levice sú z kategórie top tímov, no do zápasu s nimi vstupujeme s víťaznými ambíciami. Samozrejme, že musíme ešte niektoré veci zlepšiť, no som presvedčený, že sme na správnej ceste. Pracujeme krok po kroku, ja som stále hovoril, že netreba panikáriť a robiť unáhlené rozhodnutia. Nie najlepší úvod sezóny mali na svedomí naše početné zranenia, ale diviaky sa počítajú až po love a sezóna je dlhá. Konečne nastúpime v plnej palebnej sile a ja pevne verím, že si na tento šláger nájde cestu do haly každý basketbalový fanúšik a spolu si užijeme parádny zápas,” uviedol asistent trénera Erich Korfanta.

Patrioti v piatok triumfovali na palubovke Lučenca v pomere 94:69. Minutáž kľúčových hráčov bola obmedzená, čomu pomohol dobrý výkon mladíkov v tíme Levíc. V sobotu večer mali hráči taktickú prípravu a krátky tréning, v nedeľu na obed ich čaká cesta do Spišskej Novej Vsi. . “V nedeľu je ďalšia skvelá príležitosť pre náš tím. Hrať vonku je vždy ťažšie a práve preto bude dôležité, aby sme udali my tempo a vyšli s množstvom energie a fyzickosti. Získať tak ďalšie potrebné ligové víťazstvo si bude vyžadovať úplné tímové úsilie počas celého zápasu,” myslí si Aaron Wheeler.

Zdravotný stav v tíme je dobrý, okrem Martina Bachana je zvyšok tímu pripravený nastúpiť.

Súboj na Spiši štartuje o 18.00 hod. V priamom prenose ho odvysiela RTVS Šport.

18.00 SPIŠSKÍ RYTIERI – PATRIOTI LEVICE

LivestatsLivestream

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Martina Fanfara, Ladislav Bartoš

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice