4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Prestupy“Žlto-zelená” sila pod košom vzrástla o Marka Peroviča

5. augusta 2019
perovic-lev

Levickí Patrioti ešte viac vystužili priestor pod košom, do tímu trénera Michala Madzina prichádza 27-ročný pivot z Čiernej Hory Marko Perovič.

Mládežnícky reprezentant Čiernej Hory odohral väčšinu svojej profesionálnej basketbalovej kariéry v rodnej krajine. Postupne si zahral za Podgoricu, Sutjesku Nikšič a Mornar. Skúsenosti získaval aj z Balkánskej ligy. Počas tohto obdobia získal Perovič Čiernohorský pohár, dvakrát vybojoval ligové striebro a rovnaký kov má aj z Balkánskej ligy. V sezóne 2016/2017 prvýkrát opustil Balkán, keď sa upísal francúzskemu celku Aurore de Vitre. Nasledoval opäť návrat do Čiernej Hory, predchádzajúci ročník však hral v rumunskej najvyššej súťaži. V drese Phoenix Galati patril k oporám tímu, čo dokazoval aj priemernými štatistikami v zápasoch – 16,3 bodu, 5,4 doskoku a 1,8 asistencie. „Teším sa, že budem môcť obliekať levické farby. O Leviciach som počul veľa, klub patrí k špičke, je stabilný a je tu zdravá atmosféra. Špeciálne ma teší to, že mesto žije basketbalom. Je vždy fajn, keď hráč cíti podporu z tribún. Verím, že každého potešíme. Nechcem dávať žiadne sľuby, ale môžem povedať, že vydáme zo seba všetko, aby sme sa stali majstrom,“ uviedla nová levická posila.

Patrioti získali do svojho družstva už štvrtú novú tvár, okrem Peroviča sa posilnili o reprezentačného pivota Viktora Juríčka, Estónca Mihkela Kirvesa a Američana Martyho Hilla. Z predošlej sezóny zotrvali Patrik Adámik, Martin Bachan, Boris Bojanovský, Šimon Krajčovič, Milan Žiak a Samuel Volárik. „Teším sa, že sa nám podarilo podpísať do tímu hráča, akým je Marko. Máme na neho dobré referencie, preto verím, že potvrdí svoje kvality aj v našej lige. Prináša do tímu rozmer, ktorý sme od podkošového hráča v družstve ešte potrebovali. Zároveň vekovo vyvažuje náš mladý tím,“ povedal kouč Levíc Michal Madzin.

Autor: Michal Duchovič
Foto: Facebook

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice