5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreZápas roka! S Keravnosom o postupovú nádej v Európskom pohári FIBA

21. novembra 2022

Pred Patriotmi Levice je v Európskom pohári FIBA po prestávke ďalší duel s víťazným podtónom. Len úspech proti cyperskému Keravnosu ich môže udržať v hre o pokračovanie v tejto súťaži. Pomôcť v tomto dôležitom zápase môžu očakávať tiež od plných tribún, ktoré ich plánujú nasmerovať k druhej výhre.

Európsky pohár FIBA – D-skupina (utorok 22. novembra o 19.00 h)

Patrioti Levice – BC Keravnos Strovolou

štatistický prenos, video prenos: JOJ Šport a Youtube

Za istých okolností to môže byť zápas, ktorý vyrieši všetky postupové tajničky v D-skupine. Matematika je v tomto smere jasná, Levičania musia vyhrať, aby zostali v hre. Prehra ich dostáva mimo hry. Ak sa Keravnosu podarí uspieť a Opava zároveň prehrá s Balkanom, tak ďalej v súťaži ide cyperský zástupca. Opäť tak možno prisúdiť tomuto stretnutiu nálepku, že pôjde o všetko.

„Vieme, o čo v tomto zápase hráme. Dáme do toho maximum a budeme bojovať. Na súperovom ihrisku to bol pre nás veľmi náročný zápas. Keravnos hral veľmi agresívne a padlo im množstvo striel od ich podkošových hráčov. V rámci našej skupiny to je veľmi dôležité stretnutie a verím, že je to pekná pozvánka pre fanúšikov, ktorí si nájdu cestu do haly a pomôžu nám hrať s energiou, ktorú pre tento zápas potrebujeme mať,“ prezradil pred utorkom tréner Levíc Michal Madzin.

V prvom vzájomnom zápase síce jeho hráči neuspeli (68:77), ale na Cypre ukázali, že sa s týmto družstvo dá hrať o víťazstvo. Ako sa hovorí, každý bod rozhoduje, a to presne môže platiť aj v domácej hale. Ideálnym scenárom by tak bolo nielen víťazstvo, ale hlavne o 10 a viac bodov, čím by preskočili práve svojho utorňajšieho rivala.

„Očakávam ťažký zápas, v ktorom ide opäť o všetko. Bude to podobné stretnutie, ako na Cypre. Keravnos bude hrať agresívne, v obrane veľa ‘switchovať‘ a na tieto veci my musíme byť pripravení. Majú v družstve mnoho skúsených hráčov, navyše ich vedie dobrý tréner. Nebude to jednoduché, preto je potrebné byť 100-percentne pripravení,“ vyjadril sa krídelník Patriotov Miha Lapornik.

Aktuálna forma hovorí v mierne prospech Keravnosu. Nedávno síce ťahal trojzápasovú šnúru prehier – s Balkanom (76:85 pp), Opavou (74:79) a doma v lige nestačil na Larnaku (47:65), ale cez víkend si napravil chuť hladkým víťazstvom nad APOP Pafos (81:53). Levice naproti tomu zaváhali doma proti Lučencu (90:95). „Samozrejme, že sme si pozreli ich zápasy a urobíme maximum, aby sme boli dobre pripravení. Poznáme už lepšie silné stránky hráčov a verím, že sa nám ich podarí pokryť lepšie, ako tomu bolo v prvom zápase. My musíme odohrať zápas, kde budeme 40 minút na maximálnej úrovni,“ uviedol levický kouč k príprave na tento duel.

Karty sú rozdané jasné, vítanou zmenou pre „žlto-zelených“ je mimoriadne vysoký záujem fanúšikov o toto stretnutie. Je dosť možné, že v utorok večer ich bude očakávať v hale mohutná podpora, ktorá ich určite poženie k tak potrebnému úspechu v Európskom pohári FIBA. „Je vždy fajn hrať pred zaplnenými tribúnami. Verím, že nám fanúšikovia pomôžu k víťazstvu. Je potrebné hrať dobrú a kolektívnu obranu, nebáť sa agresivity a špeciálne sa zamerať na ich útočné doskakovanie, takže potrebné aj odtlačenie v priestore pod košom. Ak budeme takto hrať a pomáhať jeden druhému, tak si myslím, že máme šancu na víťazstvo,“ zhodnotil Lapornik záujem fanúšikov a načrtol cestu k úspechu.

Aktuálne info: Do zostavy sa po jednozápasovej absencii vracia kapitán Patriotov Martin Bachan, čo by mohla byť tá správna vzpruha po zbabranom piatkovom ligovom zápase proti Lučencu. Patrioti trénovali v nedeľu aj v pondelok jedenkrát, pred zajtrajším duelom vedia, že potrebujú rozhodne lepší štart do zápasu, ako tomu bolo v piatok. Kým nádej na postup zo skupiny žije, treba o ňu bojovať a s podporou plnej haly ukázať súperovi od úvodu duelu, kto je tu doma.
Už teraz je jasné, že zápas bude sledovať najvyššia návšteva v sezóne, v pokladniach, ktoré sa otvárajú o 18.00 hodine bude ešte zhruba 250 vstupeniek. Nenechajte si príchod do haly na poslednú chvíľu a na parkovanie využite aj plochy pri futbalovom štadióne, resp. nákupnom dome Tesco. Prvých dvesto fanúšikov dostane malú sladkú pozornosť od nášho partnera spoločnosti Cloetta. Tešiť sa môžete na vystúpenie tanečnej skupiny Unlimited, darček máme pripravený aj pre narodeninového oslávenca. Nebude chýbať ani fanshop v ktorom sme okrem iného doplnili zásoby zimných čiapok.
Na zápas platia všetky druhy permanentiek ako aj hráčske kartičky ŠBK Junior Levice. Vstupné je 5,-Eur.

 

5. kolo skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA – D-skupina:

utorok 22. novembra

19.00 h: Patrioti Levice – BC Keravnos Strovolou

streda 23. novembra

18.00 h BK Opava – BC Balkan Botevgrad

Tabuľka D-skupiny:

  1. Balkan 4 3 1 317:296 7
  2. Keravnos 4 2 2 316:309 6
  3. Opava 4 2 2 300:312 6
  4. Levice 4 1 3 294:310 5

Zdroj: basketliga.sk

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice