5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreInéVysnívané finále – Patrioti vyzvú Nymburk!

16. februára 2024

Louda Auto F8 Česko-slovenského pohára má dnes na programe záverečný deň, v ktorom si to osem tímov rozdá o konečné umiestnenia.  Patrioti včera fantastickým výkonom zvalcovali „válečníkov“ z Děčína a zaslúžene si zahrajú dnes večer vo finále proti českému gigantovi a najlepšiemu klubu poslednej dekády z Nymburka.

Náš dnešný súper kráča turnajom zatiaľ suverénne. Vo štvrťfinále si poradil s Iskrou Svit 85:61 a včera nedal šancu ani USK Praha a po víťazstve 71:55 postúpil do finále. Nymburk má po minuluročnom ústupe z pozície šampióna v tejto sezóne opäť tie najvyššie ciele. V Českej KNBL aktuálne vedie tabuľku s bilanciou 19 výhier – 5 prehier. Darí sa mu aj v európskom pohári FIBA Europe cup kde už postúpil medzi 8 najlepších tímov! Je teda jasné, že dnes bude proti Patriotom stáť obrovská kvalita.

Náš tím predviedol včera fantastický výkon, ktorý ale aj odčerpal veľa síl. V úzkej rotácii bez Abrháma, Chabana a tiež bez Bojanovského, ktorý pre zranené trieslo odohral len 2 minúty a dnes do hry zrejme tiež nezasiahne, bojovali žlto-zelení a predviedli jeden z najlepších výkonov v sezóne. Program Patriotov ostáva aj dnes nezmenený. Po raňajkách nasledoval video rozbor súpera, presun do ŠH na Folimanku, krátky tréning, obed, oddych a príprava na večerný duel. Únava je síce citeľná, hráme však finále a treba do toho dať všetko! „Vieme kto proti nám stojí, ale sme šťastní, že tento zápas máme pred sebou. Čaká nás súper, ktorý má veľkú silu v defenzíve aj  v ofenzíve, musíme dnes využiť každú minútu, aby sme dokázali čo najlepšie zregenerovať a pripraviť sa na večer. Verím, že budeme extra namotivovaní a v rámci možností, ktoré sme mali urobíme maximum pre dobrý výsledok dnes večer,” povedal pred duelom tréner Levičanov Michal Madzin.

Finálový duel štartuje o 19.00 hod., naživo ho odvysiela RTVS Šport.  Vstupenky si môžete zakúpiť tu.

19.00 ERA BASKETBALL NYMBURK – PATRIOTI LEVICE

Livestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice