4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreInéV Prahe dnes semifinále proti Děčínu!

15. februára 2024by Laci Garaj

Náročný, ale úspešný večer majú za sebou Patrioti v Prahe, kde zvládli kľúčový štvrťfinálový duel proti Olomoucku. Po výbornom prvom polčase, dokázal súper v tom druhom zastaviť útočnú aktivitu Levičanov a podarilo sa mu stiahnuť 16 bodové vedenie nášho tímu na rozdiel štyroch bodov. V závere však mali Levičania pevnejšie nervy a aj viac skúseností a svoju základnú úlohu zvládli. Hoci si náš tím už týmto víťazstvom zabezpečil Slovenský pohár a v tom Česko-slovenskom si zahrá o medaily, dôvod, ani čas na oslavy ešte nebol. Pred Patriotmi stojí dnes ďalšia výzva – vrátiť Děčínu semifinálovú porážku z Federálneho pohára (74:78 pp) zo septembra v Leviciach a zahrať si zajtrajšie veľké finále!

Náš dnešný súper BK ARMEX Děčín sa včera poriadne vytrápil s Komárnom, keď zápas rozhodla až koncovka 78:67. Práve v závere však Děčín ukázal svoju najväčšiu prednosť – nesmiernu bojovnosť a fyzickosť, ktorou sú „Válečníci“ známi a vďaka čomu sú posledné roky úspešní. Minuloročný víťaz Českého pohára mal už včera v športovej hale Královka veľké množstvo fanúšikov a na ešte väčšiu podporu z hľadiska sa bude spoliehať aj dnes. Děčín včera potiahol Matej Svoboda s 26 bodmi, Walton pridal 14 bodov.

Patrioti využili dnešné dopoludnie opäť na krátky tréning v hale na Folimanke. Tréneri počas noci pracovali na scoutingu súpera, ktorý dnes hráčom ukázali a pripravili ich na niektoré herné prevedenia a ich riešenia. Dôležité dnes bude rozloženie síl a vyrovnanie sa s fyzickou hrou súpera, na akú nie sme často z Niké SBL zvyknutí. „Pamätáme si, že sme už jedno semifinále v tejto sezóne proti Děčínu hrali, samozrejme je to niečo iné hrať v plnej sezóne a v rámci prípravného obdobia. Děčín poznáme už z minulosti, vieme akým herným štýlom sa vyznačujú. Vieme aký ťažký zápas nás dnes čaká, využili sme krátky čas, ktorý bol na prípravu na maximum a snažili sme sa odovzdať hráčom čo najviac informácií. Musíme byť pripravení na tvrdý boj a odovzdať na palubovke maximum,“ povedal pred zápasom tréner Michal Madzin.

Patrioti sa aj dnes budú spoliehať na silnú podporu z hľadiska, do Prahy cestujú ďalšie desiatky Levičanov a tak bude dnes večer na Královke poriadne husto. Zápas môžete sledovať naživo na internetovom vysielaní RTVS, po prestávke aj naživo na RTVS ŠPORT.

20.00 BK ARMEX DĚČÍN – PATRIOTI LEVICE
Livestatsstream RTVS 

Rozhodujú: Vyklický, Tomašovič, Baloun

17.00 BASKETBALL ERA NYMBURK – USK PRAHA

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice