4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyTre ide s nami do Európy!

27. júla 2022

Po viacerých bolestivých koncoch majú Patrioti teraz pre svojich fanúšikov pozitívnu správu. Do európskeho dobrodružstva pokračuje s nami v levických farbách Tre’Darius McCallum!

Tre prišiel do Levíc na začiatku roka 2021 a počas necelých dvoch sezón prežil s klubom viaceré radostné okamihy. Pamätný bude z jeho pohľadu predchádzajúci ročník, kedy prvýkrát vo svojej profesionálnej kariére zdvíhal nad hlavu víťazné trofeje, konkrétne Alpsko-jadranský pohár a ligový titul. To všetko ako dôležitá súčasť majstrovského tímu, McCallum odohral v sezóne 2021/2022 47 zápasov a vo všetkých prípadoch bol štartujúci hráč. V priemere zaznamenával 12,1 bodu, 4,4 doskoku, 1,3 asistencie a 1,4 zisku. Do Levíc som sa vrátil z dôvodu, že sme dokázali vyhrať dve trofeje. Zaujíma ma, čo dokážeme vo vyšších basketbalových poschodiach, ktoré sú v Lige majstrov, respektíve Európskom pohári FIBA. Je to možnosť ukázať moje schopnosti a na európskom trhu byť viac viditeľný. So žiadnym iným tímom som netúžil po tom tak, ako s Levicami. Cítim sa tu komfortne, čiže som rád, že som späť a budem opäť hrať za Levice,” vyjadrila sa známa tvár pokračujúca v levickom drese. 

Teraz sa odhodlal ísť s Patriotmi do pohárovej Európy, už v pozícii skúseného hráča a jedného z najdlhšie pôsobiacich legionárov v žlto-zelených farbách. „Je veľmi vzácne, ak sa zahraničný háč rozhodne vrátiť. Tre sa k nám vracia tretíkrát, čo považujem za veľmi špeciálne. Vieme už o sebe, čo navzájom môžeme očakávať a zároveň si myslím, že v ňom ešte je veľký potenciál, ktorý môže ukázať v nasledujúcej sezóne,“ myslí si tréner Michal Madzin.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice