4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaRealizačný tím Patriotov len s jednou zmenou

14. júla 2020

Po hráčskych novinkách z predchádzajúcich týždňov, kompletizujú Patrioti aj zloženie realizačného tímu do sezóny 2020/2021. Asistentom Michala Madzina zostáva aj naďalej Ladislav Lutovský. Jedinou zmenou prejde post kondičného trénera, Enrika Smáka nahradí Zuzana Földiová.

Pre odchovanca Levíc to už bude šiesta sezóna za sebou, kedy bude zastávať post asistent trénera. Štyridsaťpäťročný Lutovský okrem toho pôsobil v predchádzajúcom ročníku ako hlavný tréner B-tímu a tiež viedol kategóriu žiaci v mládežníckom ŠBK Junior. Neoddeliteľnou súčasťou družstva zostáva tiež masér Pavol Frtús.

Obmenou tak prechádza jediný post v rámci realizačného tímu – kondičný tréner. Enriko Smák sa rozhodol akceptovať ponuku z ambiciózneho Brna, kde bol o jeho služby eminentný záujem. Na jeho miesto prichádza Zuzana Földiová, ktorá bola už pri družstva v úvode predchádzajúceho ročníka.

„Teší nás, že väčšia časť realizačného tímu zostáva pokope a klub môže aj ďalej pokračovať v systematickej práci. Ponuka, ktorú dostal Enriko Smák, bola veľmi lákavá a môže ho v jeho kariére posunúť ďalej. Ďakujeme mu za ten rok v našom tíme a prajeme mu veľa úspechov v kariére. Zuzka je veľmi pracovitá a už skúsená kondičná trénerka so vzdelaním. Som si istý, že po kondičnej stránke bude tím opäť špičkovo pripravený a v sezóne sa vyhneme vážnejším zraneniam, tak ako tomu bolo v posledných rokoch,“ prezradil detaily generálny manažér Ladislav Garaj.

Známy je už aj oficiálny začiatok letnej prípravy, „žlto-zelení“ sa v kompletnom zložení stretnú prvýkrát 3. augusta. Program prípravných zápasov sa aktuálne ešte finalizuje, no už teraz je isté, že na Patriotov čaká hneď v úvode súper zvučného mena. Po zanechaní dobrého mena v Česku, si 26. augusta zmerajú sily s Nymburkom, ktorý sa v tom čase bude pripravovať na Final Eight turnaj Ligy majstrov.  

Autor: Michal Duchovič

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice