5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyPrvým pokračujúcim hráčom je Edo Kotásek

26. mája 2022

Po vyriešení trénerskej otázky sa vedenie Patriotov Levice pustilo do skladania mužstva. Prvým pokračujúcim hráčom je 23-ročný český rozohrávač Eduard Kotásek.

Bývalý mládežnícky reprezentant Česka prišiel pôvodne do Levíc ako krátkodobá výpomoc v čase, keď tím trénera Michala Madzina sužovali zranenia. Svojimi výkonmi a prístupom si napokon vyslúžil kontrakt do konca sezóny. Do finálovej série s Lučencom síce pre zranenie nezasiahol, ale práve svojimi hráčskymi a ľudskými kvalitami zostáva aj naďalej Patriotom. „Mám rád ambicióznych hráčov, ktorí sa neboja konkurencie, chcú zabojovať o svoj čas na palubovke a chcú bojovať za Levice. Preto bude Edo pokračovať v našom tíme. Je pred nami náročná sezóna, v ktorej budeme potrebovať využiť širšiu rotáciu hráčov. Edo výborne zapadol do kolektívu a my sa tešíme, že bude u nás pokračovať,“ vyjadril sa generálny manažér Ladislav Garaj.

Kotásek odohral celkovo v troch súťažiach 25 stretnutí, priemerne mal v nich na svojom konte 4,2 bodu, 2 doskoky a 1,8 asistencie. V levickom drese dosiahol aj na prvé úspechy – zisk Alpsko-jadranského pohára a ligový titul. „Veľmi si vážim ponuky pokračovať v tíme, akým sú Levice. Dúfam, že opäť budeme bojovať o najvyššie priečky. Zároveň nás čakajú nové výzvy a ja som rád, že môžem byť súčasťou tímu, ktorý im bude čeliť,“ uviedol pokračujúci člen Patriotov.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice