3x Majster Slovenska - 2011 & 2018 & 2022
1x Víťaz Slovenského pohára - 2019
1x Víťaz Alpe Adria Cup - 2022
EnglishSlovenčina

PrestupyPrvým pokračujúcim hráčom je Edo Kotásek

26. mája 2022

Po vyriešení trénerskej otázky sa vedenie Patriotov Levice pustilo do skladania mužstva. Prvým pokračujúcim hráčom je 23-ročný český rozohrávač Eduard Kotásek.

Bývalý mládežnícky reprezentant Česka prišiel pôvodne do Levíc ako krátkodobá výpomoc v čase, keď tím trénera Michala Madzina sužovali zranenia. Svojimi výkonmi a prístupom si napokon vyslúžil kontrakt do konca sezóny. Do finálovej série s Lučencom síce pre zranenie nezasiahol, ale práve svojimi hráčskymi a ľudskými kvalitami zostáva aj naďalej Patriotom. „Mám rád ambicióznych hráčov, ktorí sa neboja konkurencie, chcú zabojovať o svoj čas na palubovke a chcú bojovať za Levice. Preto bude Edo pokračovať v našom tíme. Je pred nami náročná sezóna, v ktorej budeme potrebovať využiť širšiu rotáciu hráčov. Edo výborne zapadol do kolektívu a my sa tešíme, že bude u nás pokračovať,“ vyjadril sa generálny manažér Ladislav Garaj.

Kotásek odohral celkovo v troch súťažiach 25 stretnutí, priemerne mal v nich na svojom konte 4,2 bodu, 2 doskoky a 1,8 asistencie. V levickom drese dosiahol aj na prvé úspechy – zisk Alpsko-jadranského pohára a ligový titul. „Veľmi si vážim ponuky pokračovať v tíme, akým sú Levice. Dúfam, že opäť budeme bojovať o najvyššie priečky. Zároveň nás čakajú nové výzvy a ja som rád, že môžem byť súčasťou tímu, ktorý im bude čeliť,“ uviedol pokračujúci člen Patriotov.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice