5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaPrvá zástavka Levíc na Federálnom pohári je v Kutnej Hore

8. septembra 2022

Patrioti Levice majú pred sebou trojzápasový sled prípravných duelov, v rámci Federálneho pohára sa predstavia v českej Kutnej Hore, kde ich v rámci A-skupiny čakajú Spišskí Rytieri, Děčín a Kolín. Všetko podstatné k tomuto podujatiu vám zhŕňame v nasledujúcich riadkoch. 

Z pohľadu atraktivity rozhodne najpozoruhodnejšia skupina, do českej Kutnej Hory vycestoval aktuálny šampión Niké SBL, Patrioti Levice a ich semifinálový súper z play off Spišskí Rytieri. Slovenskú dvojicu dopĺňajú z Česka BK GEOSAN Kolín a BK ARMEX Děčín. Zaujímavosťou je, že 3 zo 4 tímov hrali v predchádzajúcom ročníku v Alpsko-jadranskom pohári, čo hovorí tiež o kvalite tejto skupiny.

Najmä rivalita Patriotov a Rytierov už hneď na úvod napíše ďalšiu kapitolu. „V jednotlivých zápasoch určite dostanú šancu všetci hráči, ktorí budú v danom čase k dispozícii. Hlavným cieľom je využiť stretnutia na zohranie sa. Pretože sme boli limitovaní zraneniami, tak využijeme práve tieto duely. Dôležité bude tiež zvládnuť tri zápasy v troch dňoch bez zranenia,“ vyjadril sa tréner Levíc Michal Madzin v preview pre portál Svět Basketu. „Teší nás, že budeme hrať proti veľmi kvalitným súperom. To je v príprave vždy dobré, aby sme zistili, ako na tom sme a na čom máme ešte zapracovať. Pre mňa je Federálny pohár súborom prípravných zápasov a tak to beriem, dodal kouč Spišiakov Teo Hojč.

Aktuálne info: Patrioti vyrazili na vyše štyristo kilometrovú cestu do Kutnej Hory dnes ráno. Po príchode do dvadsaťtisícového mestečka v Stredočeskom kraji ich večer od 19.30 hod. čaká úvodný duel Federálneho pohára proti Spišským Rytierom. Levičania pricestovali bez zranenej dvojice Wade – Chatman a Pažický. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku, vrátane Martina Bachana, ktorý od pondelka naplno zarezával s tímom. 

Program A-skupiny:

piatok 9. septembra

17.00 h: BC GEOSAN Kolín – BK ARMEX Děčín

19.30 h: Patrioti Levice – Spišskí Rytieri

sobota 10. septembra

15.30 h: BK ARMEX Děčín – Spišskí Rytieri

18.00 h: BC GEOSAN Kolín – Patrioti Levice

nedeľa 11. septembra:

11.00 h: Patrioti Levice – BK ARMEX Děčín

13.30 h: BC GEOSAN Kolín – Spišskí Rytieri

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice