Účastník Ligy majstrov
6x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyPatriotov posilní Jordan Ogundiran!

5. februára 2026

Vedenie Levických Patriotov získalo do svojich služieb zaujímavú posilu. Na pozíciu rozohrávača prichádza do klubu 29-ročný Jordan Ogundiran.

Reprezentačný rozohrávač Nigérie odštartoval aktuálnu sezónu v drese dánskeho Bakken Bears, nášho finálového súpera v kvalifikácii Ligy majstrov. V šiestich zápasoch FIBA Europe Cup dosahoval 17 bodov a 5,5 asistencii pri len niečo viac ako dvadsiatich minútach strávených na palubovke. Po skončení pôsobenia klubu v pohárovej Európe ho vykúpil grécky tím Maroussi, kde mu to však nesadlo a už po troch dueloch táto spolupráca skončila. Z minulej sezóny si môžu Ogundirana pamätať fanúšikovia z pôsobenia v Děčíne. V českej lige patril medzi najlepších strelcov súťaže s priemermi 17,5 bodu na zápas, 4,3 doskoku a 3,8 asistenciami.

Jordan Ogundiran, hráč Levíc: „Pre Levice som sa rozhodol kvôli histórii a možnosti vyhrávať v prostredí, v ktorom sa cítim dobre. Klub poznám veľmi dobre, pretože posledné roky som proti Leviciam odohral veľa dobrých zápasov. V každom z nich ukázali veľkú kvalitu. Prichádzam sem s jediným cieľom, pomôcť tímu vyhrať majstrovský titul.“

Ladislav Garaj, generálny manažér: „Hľadali sme hráča, ktorý by mohol vhodne zapadnúť na miesto Novaka Musića, čo nebolo vôbec jednoduché. Jordan ukázal v Čechách, ako aj v Dánsku, že je výborný obranca. Navyše je počas svojho pobytu na palubovke mimoriadne efektívny. Referencie od bývalých trénerov boli na neho veľmi  pozitívne. Veríme, že rýchlo zapadne do tímu a pomôže nám naplniť naše ambície.“

Jordan Ogundiran by mal do Levíc doraziť v sobotu podvečer. S klubom podpísal zmluvu do konca tejto sezóny s opciou na sezónu 2026/27.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice