5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaPatrioti v júni proti reprezentácii Česka a Brnu

26. mája 2020
pripravne_zapasy_cz

Pod taktovkou trénera Michala Madzina začala od polovice mája príprava „žlto-zelených“ na ďalší súťažný ročník. Patrioti si ju v júni spestria dvoma prípravnými zápasmi, 17. júna si zahrajú o 15.00 h proti Brnu a o deň neskôr v rovnakom čase proti reprezentácii Česka do 24 rokov.

Levičania využijú možnosť, že majú k dispozícii dostatok hráčov a aj priestor na konfrontáciu s českou stranou. Pomohli im k tomu dobré kontakty a tiež postupné uvoľňovanie opatrení, súvisiace s koronavírusom. Česká najvyššia súťaž podobne ako slovenská predčasne ukončila sezónu 2019/2020, mnohí tamojší hráči sú však v tréningovom procese, respektíve súčasťou súťaží pod ligovou hlavičkou. Na „žlto-zelených“ tak v polovici júna čaká zaujímavé spestrenie v podobe prípravných zápasov.

„Chceli sme trochu oživiť tréningový proces tímu a tak sme oslovili mmcité1 Basket Brno s možnosťou odohrania prípravného zápasu na ich palubovke. Tréner Brna Lubomíra Růžička taktiež s tímom trénuje a túto iniciatívu privítal, ba čo viac, urobil ešte jeden skvelý podnet navyše. Na druhý deň mi totiž zavolal Michal Šob, manažér národného tímu ČR, že reprezentačné družstvo mužov zložené z hráčov do 24 rokov, pod vedením hlavného trénera Ronena Ginzburga, bude mať v tom čase rozložený tréningový stan v Nymburku a za zatvorenými dverami nám ponúkol deň po zápase v Brne odohrať prípravný zápas. Je to pre náš klub obrovská česť a túto ponuku sme nemohli odmietnuť. Samozrejme, hlavnou podmienkou na tento dvojzápas budú otvorené hranice na 48 hodín, aby sme sa mohli vrátiť domov bez nutnosti absolvovať karanténu. Keďže momentálne trénujeme v slovenskom zložení v počte 7 hráčov, na tento dvojzápas zrejme oslovíme minimálne dvoch slovenských hráčov, z iných klubov, resp. bez klubovej príslušnosti. Kto a na aké pozície to bude, to ešte momentálne neviem, dohodneme sa s trénerom. V každom prípade nás teší, že takto aktívne môžeme využiť tento priestor medzi dvoma sezónami a určite ho využijeme na 100% nielen po basketbalovej stránke,“ prezradil detaily generálny manažér Levíc Ladislav Garaj.

Patrioti sa teda predstavia 17. júna o 15.00 h v Brne, 18. júna o 15.00 h v Nymburku proti reprezentácii Česka do 24 rokov. O stretnutiach vás budeme informovať na sociálnych sieťach, respektíve klubovom webe.

Autor: Michal Duchovič

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice