5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyPatrioti budú mať opäť v tíme reprezentanta Estónska

30. júna 2019
Eesti korvpallikoondise trenn

Po ročnej prestávke budú mať Levickí Patrioti opäť reprezentanta Estónska. Prvou zahraničnou posilou „žlto-zelených“ je 22-ročný krídelník Mihkel Kirves.

Pre novú levickú akvizíciu to bude premiérové pôsobisko mimo jeho rodnej krajiny. Basketbalová kariéra Kirvesa je úzko spätá s klubom Pärnu Sadam. Práve v tomto tíme sa postupne prepracoval z talentovaného mladíka až na stabilného, dokonca kľúčového člena základnej päťky. S družstvom sa dostal do najvyššej súťaže, svojimi výkonmi si zároveň vypýtal miesto v reprezentačných výberoch Estónska. Od mládeže a univerziádneho tímu sa mu pootvorila miestenka medzi mužmi, kde debutoval v roku 2018.

Kirves už má skúsenosti aj z nadnárodnej Baltickej ligy, práve predchádzajúca sezóna bola však jeho doteraz najlepšou v kariére. V lotyšsko-estónskej lige (LEUBL) naskočil do 29 stretnutí, priemerne zaznamenával 14,2 bodu, 8,3 doskoku, 2,6 asistencie a 1,5 zisku na zápas. Po Tanelovi Kurbasovi tak bude Kirves druhým Estóncom v Slovenskej basketbalovej lige, v oboch prípadoch boli obaja hráčmi Levíc. „Som rád, že sa podarilo dotiahnuť príchod Mihkela do nášho tímu. Je mladý a verím, že povahovo zapadne do kolektívu. Máme na neho výborné referencie a preto verím, že donesie na ihrisko to, čo budeme od neho očakávať a že pomôže tímu na ihrisku aj mimo neho,“ uviedol kouč Levíc Míchal Madzin.

Nový kouč Patriotov Michal Madzin tak získal prvého legionára do svojho tímu. Okrem toho je zatiaľ známa slovenská osa, ktorú tvorí Patrik Adámik, Martin Bachan, Boris Bojanovský, Viktor Juríček, Šimon Krajčovič a Milan Žiak. Veríme, že naša nová posila zanechá v klube takú stopu, ako sa podarila jeho predchádzajúcemu krajanovi Tanelovi Kurbasovi.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice