5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaOpäť po dlhom čase pred fanúšikmi, v Leviciach sa odohrá A-skupina Tipsport Federálneho pohára

2. septembra 2021

Šesť účastníkov našej najvyššej súťaže vs. šesť účastníkov českej najvyššej súťaže. To je základ pre obnovený projekt Tipsport Federálneho pohára. V Leviciach sa bude hrať A-skupina, Patriotov preveria BKM Lučenec a český BC Geosan Kolín. 

A-skupina (Levice): Patrioti Levice, BKM Lučenec, BK Geosan Kolín

Prvýkrát od finále Niké SBL sa v domácom prostredí predstaví aktuálny vicemajster Patrioti Levice. Ambície má tento celok vždy najvyššie, čo dokázal aj udržaním veľkej väčšiny tímu z predchádzajúcej sezóny. V príprave zatiaľ za sebou majú víťazný zápas s Handlovou. „Myšlienka konfrontácie českých a slovenských tímov sa mi veľmi páči. Myslím si, že je to zaujímavé aj pre hráčov, trénerov a taktiež pre fanúšikov. Možno trošku škoda, že sa to hrá pre nás v úplnom začiatku prípravného obdobia. Verím však, že to prinesie zaujímavé zápasy. Čo sa týka našej skupiny, čaká nás Kolín po vynikajúcej sezóne, s viacerými slovenskými hráčmi, čo určite bude lákadlom. Lučenec s takmer novým kádrom je pre nás neznámou,“ vyjadril sa pre portál svetbasketu.cz tréner Patriotov Michal Madzin.

V známom prostredí sa predstavia aj Lučenčania, v levickej hale odohrali množstvo nervydrásajúcich duelov. „Novohradčania“ zatiaľ dvakrát v príprave prehrali, v oboch prípadoch s maďarským Debrecínom. „V súčasnom formáte je pre nás Federálny pohár aj dôležitou súčasťou prípravy na nový ročník Niké SBL, ktorá je pre nás prioritou. Súperov do základnej skupiny sme dostali náročných. Levice udržali slovenský základ družstva a majú aj troch výborných Američanov, takže si myslím, že budú ešte silnejšie ako vlani. V domácom prostredí ich považujem za favorita našej skupiny. Kolín tretím miestom zaznamenal veľký úspech v českej lige, ktorá je silnejšia ako slovenská a aj v tomto ročníku má vysoké ambície. Na našej strane je veľká motivácia, pretože v prípade nášho víťazstva v A skupine by sa záverečné Final4 Federálneho pohára hralo v Lučenci,“ uviedol prezident lučeneckého klubu Michal Matala.

Tretím do partie je bronzový celok z Kooperativa NBL – BC Geosan Kolín. V ich kádri možno nájsť viacerých reprezentantov Slovenska – Róberta Rožánka, Jakuba Petráša a Pavla Lošonského. V príprave majú zatiaľ bilanciu 2 výhier a 3 prehier.

 

Program A-skupiny:

Piatok 3. septembra o 19.00h.: Patrioti Levice – BKM Lučenec
štatistický prenosvideo prenos

Sobota 4. septembra o 19.00h.: BKM Lučenec – BC Geosan Kolín
štatistický prenosvideo prenos

Nedeľa 5. septembra o 18.00h.: BC Geosan Kolín – Patrioti Levice
štatistický prenosvideo prenos

 

Dôležité informácie pre fanúšikov: 

Na základe rozhodnutia klubu bude na oboch zápasoch Levíc umožnený fanúšikom vstup v režime „OTP“, t.j. plne očkovaným, testovaným s negatívnym výsledkom testu na COVID-19 (pri PCR alebo LAMP teste do 72 hodín od odberu, pri antigénovom teste do 48 hodín od odberu), ako aj tým, ktorí preukázateľne prekonali ochorenie COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami.

Podmienkou vstupu do haly sú prekryté horné dýchacie cesty počas celého pobytu v športovej hale. Pred vstupom na oba zápasy Patriotov vo Federálnom pohári, bude nevyhnutné vyplniť čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti, teda či ste očkovaní, testovaní, alebo ste prekonali COVID-19 v priebehu posledných 180 dní. Ak máte možnosť, môžete tak urobiť už doma a priniesť vyplnené tlačivo so sebou.

Spomínané tlačivo nájdete na tomto odkaze.

Športová hala sa otvára o 18.00 hodine. Vstupné na zápasy je 3,-Eur. Permanentky na Federálny pohár neplatia. Sedenie v hale je voľné. Kapacita haly je obmedzená na 75%  

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice