5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNový ročník Niké SBL pozná účastníkov aj termíny

6. júna 2024

Nový ročník Slovenskej basketbalovej ligy odštartuje úvodným kolom 21. septembra. Patrioti v ňom na domácej palubovke privítajú BKM Lučenec.

Včera sa na pôde Slovenskej basketbalovej asociácie vyžreboval nový ročník Niké SBL. Najpozitívnejšou novinkou je, že liga bude mať 10 účastníkov, nováčikom je družstvo Nitra Blue Wings. Základná časť sa opäť bude hrať 4-kolovo (2x doma a 2x vonku) a po jej konci (29. marca 2025) nasleduje play off. Systém „vyraďovačky“ zostáva bez zmien, štvrťfinále, semifinále a finále sa odohrá na 3 víťazné zápasy. V platnosti zatiaľ zostáva aj fakt, že bronz získava lepšie umiestnené družstvo po základnej časti. Víťaza Niké SBL v sezóne 2024/2025 spoznáme najneskôr 17. mája 2025.

Posledný tím po základnej časti bude hrať baráž o účasť v nasledujúcom ročníku súťaže s víťazom prvej ligy formou dvojzápasu (rozhodovať bude lepšie skóre). Prvá polovica základnej časti zároveň poslúži ako kvalifikácia na Česko-slovenský pohár, ktorý sa v polovici februára 2025 uskutoční v Bratislave. Opäť sa na ňom predstavia štyri najlepšie postavené tímy po 18. Kole a štyri tímy z Čiech.

Žreb 1. kola Niké SBL 2024/2025:

Nitra Blue Wings – Slávia SPU Nitra

Inter Bratislava – BC Prievidza

Spišskí Rytieri – BC Komárno

Patrioti Levice – BKM Lučenec

MBK Baník Handlová – Iskra Svit

 

Kompletné vyžrebovanie súťaže nájdete na našom webe už čoskoro.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice