4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreKto pricestuje do Levíc? Jeden z najlepších tímov Európskeho pohára FIBA

20. decembra 2022

Športová udalosť v Leviciach je príznačné označenie pre úvodné domáce vystúpenie Patriotov v druhej fáze Európskeho pohára FIBA. Kto je izraelský Hapoel B-Cure Laser Haifa? Prinášame prehľad o najbližšom súperovi „žlto-zelených“.

Fanúšikovia Levíc majú možnosť dostať ideálny predvianočný darček, v športovej hale uvidia jeden z popredných tímov Európskeho pohára FIBA. Haifa sa pri tom dostala do tejto fázy až v kvalifikácie, kde vyradila fínsku Kataja a bulharské Rilski. Následne ukázala svoju silu v B-skupine, s bilanciou 5 výhier a 1 prehry sa stala jej víťazom. Síce ide v podstate o nováčika na európskej scéne, ale káder ma nabitý mnohými zaujímavými individualitami.

Hlavné slovo hrajú Američania, ústrednou tvárou je rozohrávač Anthony Hickey. V predchádzajúcom ročníku bol najlepším strelcom nadnárodnej VTB ligy, ktorá patrila do februára k najlepším súťažiam v Európe. Naturalizovaný reprezentant Kosova Shawn Jones nebol ďaleko od NBA, napokon sa musel „uspokojiť“ s úspešnou kariérou v Európe.

Jeho krajanovi Jalenovi Jonesovi sa do najlepšej ligy sveta podarilo dostať, hral postupne za New Orleans Pelicans, Dallas Mavericks a Cleveland Cavaliers. Dokonca hral aj za reprezentáciu USA. Kadeem Allen bol dokonca draftovaný, z 53. miesta si ho v druhom kole vybral Boston Celtics. Obliekol si tiež dres New Yorku Knicks. Spencer Weisz je členom širšieho kádra izraelskej reprezentácie.

Máme ďalšiu šancu, vieme, kde má Haifa silné stránky, ktoré musíme eliminovať. Ak to dodržíme, tak môžeme pomýšľať na dobrý výsledok. Hrajú strašne rýchlo, majú dynamické družstvo. V kádri majú až 7 Američanov, čiže bude veľmi ťažké ich zastaviť. Musíme sa s týmito vecami vysporiadať. Dúfam, že budeme na to pripravení,“ prezradil David Abrhám.

Výhrou nad Kyjevom potvrdili, prečo patria aktuálne k špičke Európskeho pohára FIBA. Chceme podať výkon na hranici našich možností tak, aby sme po zápase boli spokojní. Verím, že sa hlavne s porovnaní s prvým zápasom budeme vedieť prispôsobiť a vyrovnať sa s agresivitou a rýchlosťou hry. Verím, že budeme vedieť vzdorovať ich štýlu hry, akým sa Haifa prezentuje,“ vyhlásil kouč Michal Madzin.

V domácej súťaži je Hapoel na 6. mieste, na euroligové Maccabi Tel Aviv, či eurocupový Hapoel Tel Aviv, alebo účastníkov Ligy majstrov – Jeruzalem a Holon, nemajú veľkú stratu. Čo viac si môže fanúšik Levíc priať? „Je to pozvánka nielen pre všetkých fanúšikov Levíc, ale aj celkovo basketbalových na Slovensku. Po dlhšej dobe sa tu hrá európska súťaž. Tým, že Patrioti postúpili do druhej fázy, tak prídu sem atraktívni súperi. Verím, že všetci si prídu na svoje a vytvoria skvelú atmosféru,“ dodal Abrhám.

Pri takomto niečom nemôžeš chýbať! Vstupenky na stretnutie Patrioti Levice – Hapoel B-Cure Laser Haifa sú stále dostupné prostredníctvom siete Ticketportal.sk, preto neváhaj a buď pri športovej udalosti roka v Leviciach. Začíname v stredu 21. decembra o 19.00 h!

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice