5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyDruhá posila prichádza z nemeckej Bundesligy!

2. júla 2024

Levickí Patrioti získali do svojich služieb druhú posilu pred blížiacou sa novou sezónou. Na pozícii pod košom posilní žlto-zelených Američan Stephon Jelks.

Dvadsaťosemročný Jelks prichádza do Levíc po dvoch rokoch, ktoré strávil v tíme MBC Wiessenfels, účastníka najvyššej súťaže v Nemecku. Stodeväťdesiatosem centimetrov vysoký hráč odohral v poslednej sezóne 33 zápasov, v ktorých hral v priemere 23 minút, nastrieľal 6,6 bodov a pridal viac ako štyri doskoky na zápas. Pred pôsobením v Nemecku, strávil Jelks dva roky v rakúskom Gmundene, s ktorým vyhral ligový titul v sezóne 2021.

Stephon Jelks hrá prioritne na pozícii číslo 4, v prípade potreby dokáže vypomôcť na poste vysokého krídla.

Michal Madzin, tréner Levíc: Prichádza k nám hráč so skúsenosťami z nemeckej BBL, čo prirodzene vytvára veľké očakávania. Je to typ hráča, ktorý môže byť veľmi nebezpečný útočne, ale zároveň aj kľúčovým bodom tímu v obrane a na doskoku. Má schopnosti byť lídrom na ihrisku, aj mimo neho, čo je vždy pre tím prínosom.“

Stephon Jelks: „Po rozhovoroch s trénerom Madzinom, som dospel k rozhodnutiu, že tento tím môže byť pre mňa najlepším miestom pre môj ďalší rast a rozvoj. Prestupujem totiž do družstva, ktoré je zvyknuté víťaziť a vyhrávať trofeje a ja som veľmi súťaživý typ hráča, ktorý chce pomôcť klubu udržať si dominanciu v domácej súťaži a dosiahnuť čo najviac úspechov vo FIBA pohároch. O Leviciach som počul iba dobré veci, o fungovaní klubu, fanúšikovskom zázemí a komunite, ktorá drží spolu. Teším sa na mesto, fanúšikov a skvelú sezónu!

V kádri Patriotov sú aktuálne okrem Jelksa ešte Felix Terins, Boris Bojanovský, David Abrhám, Patrik Pažický, Alex Krajčovič, Samuel Solčánsky, Daniel Chaban a Lukáš Kulčár.

Foto: Die Zeit

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice