5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

InéDomáca premiéra aj s bohatým programom

1. septembra 2023

V sobotu sa v priestoroch športovej haly a na vedľajšom parkovisku chystá oficiálne otvorenie basketbalovej sezóny 2023/24 pri spoločnej akcii klubov Patrioti Levice a ŠBK Junior Levice. Okrem dvoch basketbalových zápasov čaká na fanúšikov aj veľa zábavy.

Program štartuje od 14.00 hodiny, na palubovke si to rozdajú družstvá ŠBK Junior Levice a MŠK Kežmarok do 15 rokov. V priestoroch parkoviska budú od 14.00 hodiny k dispozícii basketbalové koše pre všetky vekové kategórie. Variť sa bude guláš, zdarma sa bude podávať pivo a kofola.

Zakúpiť si môžete aj ďalšie občerstvenie, či vstupenky na Federálny pohár, ktorý sa už blíži (na Federálny pohár nebudú platiť ešte permanentky). K dispozícii bude aj fanshop, ktorý mal zatiaľ na všetkých akciách veľký úspech. Tento krát v ňom, okrem klasických noviniek nájdete aj niečo špeciálne. Originál hracie dresy zo sezóny 2022/23, v ktorých Patrioti odohrali svoju prvú sezónu vo Fiba Europe cup! Tento cenný artikel bude k dispozícii len zajtra a samozrejme len po jednom kuse.

Materské centrum Medulienka chystá program pre najmenšie deti, nebojte sa teda zobrať so sebou aj tých najmenších Patriotov, prídu si tiež na svoje.

Vrchol sobotného dopoludnia je na programe o 17.00 hodine v športovej hale. Patrioti sa premiérovo predstavia v novej zostave pred svojimi fanúšikmi prvýkrát od zisku majstrovského titulu na konci mája. Súperom Levičanov bude Basket Brno – veľmi talentovaný mladý tím, ktorý v minulej sezóne dokázal vyhrať základnú časť Kooperatíva NBL, ale nevyšlo mu play-off. Premiéru bude mať aj takzvaná tretia sada dresov Patriotov, ktoré si už zakúpilo veľa našich fanúšikov.

Minulý týždeň zdolalo doma Brno Patriotov vo finále Brno Open 2023 celkom jasne 80:58. V príprave to ale nie je v prvom rade o výsledkoch, ale o zohraní sa tímu a zapojení väčšej rotácie hráčov. V každom prípade je ale náš sobotný súper rozhodne veľmi zaujímavým oponentom, okrem nás už v príprave dokázal zdolať poľské Gliwice, či maďarský Paks.

Náš tím využil týždeň na to, aby sa v príprave posunul o ďalší krok ďalej. Do hry sa v sobotu určite nezapojí Martin Bachan, ktorý bude ešte pár dní laborovať so zraneným členkom, otázny je štart aj dvojice ďalších hráčov, o tom, či sa zapoja sa rozhodne až tesne pred zápasom.

Vstup na zápas je voľný. Upozorňujeme, aby ste na parkovanie využili odstavné plochy pri OC Tesco, alebo vedľa futbalového štadióna, parkovisko vedľa športovej haly bude pre verejnosť uzavreté.

17.00 PATRIOTI LEVICE – BASKET BRNO

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice