4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyDo tímu Patriotov prichádza Američan Davonté Lacy

20. júla 2021by Laci Garaj

Nielen známe, ale aj nové tváre budú pôsobiť v novej sezóne v drese Levíc. Prvou letnou posilou Patriotov je 28-ročný americký rozohrávač Davonté Lacy.

Skúsený zámorský basketbalista má za sebou zaujímavé zastávky. Už na univerzite Washington State sa prepracoval do konferenčného All Star tímu. Profesionálnu kariéru odštartoval v neďalekom Rakúsku, s Güssingom si zahral Európsky pohár FIBA. Nasledovalo trojročné pôsobenie v druhej najvyššej nemeckej súťaži, kde obliekal dres Urspringu, Karlsruhe a Heidelbergu. Popritom skúšal šťastie aj v NBA Summer League, zahral si za Indianu Pacers.

V predchádzajúcom ročníku si zahral v holandskom Donare Groningen. Pod taktovkou bývalého reprezentačného trénera Slovenska Ivana Rudeža si opäť vyskúšal aj Európsky pohár FIBA. Lacy odohral 26 stretnutí, priemerne v nich mal na svojom konte 11,3 bodu, 2,5 doskoku, 2,3 asistencie a 1,1 zisku. „Teším sa na pôsobenie v Leviciach. Po dobrých rozhovoroch s trénerom a mojim agentom veríme, že by z toho mohla byť úspešná individuálna a tímová sezóna. Cieľom je samozrejme byť na konci majstrom. Celkovo sa teším na novú basketbalovú kapitolu,“ uviedol Lacy.

Tréner Michal Madzin mohol doteraz počítať hlavne so slovenskou osou družstva. Z predchádzajúceho ročníka pokračuje David Abrhám, Martin Bachan, Daniel Chaban, Patrik Pažický, Samuel Volárik a Viktor Juríček. „Prioritou pre nás bolo udržať na pozícii dva, s čiastočným využitím na pozícii rozohrávača Wadea-Chatamana. Keď nám však Henri oznámil, že dostal lukratívnejšiu ponuku a chce sa posunúť ďalej, tak sme začali hľadať vhodný typ hráča. Davonté Lacy je úplne odlišný typ rozohrávača, je veľký a silný, čím by sme sa mohli dostať na obvode do výškovej výhody. Je to skôr taký ‚Mike English‘ a keď u nás dokáže svojimi výkonmi zanechať takú stopu, ako Mike, tak budeme len všetci radi. Davonte patril tri roky medzi najlepších strelcov druhej nemeckej ligy, v Karlsruhe ho viedol Ivan Rudež, ktorý si ho potom zobral aj do Holandska, čo bola pre nás istá záruka kvality tohto hráča. S Ivanom sme o ňom hovorili, dostali sme veľa informácií a odporúčania, a tak sme spravili všetko pre to, aby sme sa dohodli,“ povedal na jeho adresu generálny manažér Ladislav Garaj.

Vizitka: 
meno: Davonté Lacy     
národnosť: USA
vek: 28 rokov
výška: 194 cm
váha: 93 kg

Foto: Fiba.basketball

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice