5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyDo tímu Patriotov prichádza Američan Davonté Lacy

20. júla 2021

Nielen známe, ale aj nové tváre budú pôsobiť v novej sezóne v drese Levíc. Prvou letnou posilou Patriotov je 28-ročný americký rozohrávač Davonté Lacy.

Skúsený zámorský basketbalista má za sebou zaujímavé zastávky. Už na univerzite Washington State sa prepracoval do konferenčného All Star tímu. Profesionálnu kariéru odštartoval v neďalekom Rakúsku, s Güssingom si zahral Európsky pohár FIBA. Nasledovalo trojročné pôsobenie v druhej najvyššej nemeckej súťaži, kde obliekal dres Urspringu, Karlsruhe a Heidelbergu. Popritom skúšal šťastie aj v NBA Summer League, zahral si za Indianu Pacers.

V predchádzajúcom ročníku si zahral v holandskom Donare Groningen. Pod taktovkou bývalého reprezentačného trénera Slovenska Ivana Rudeža si opäť vyskúšal aj Európsky pohár FIBA. Lacy odohral 26 stretnutí, priemerne v nich mal na svojom konte 11,3 bodu, 2,5 doskoku, 2,3 asistencie a 1,1 zisku. „Teším sa na pôsobenie v Leviciach. Po dobrých rozhovoroch s trénerom a mojim agentom veríme, že by z toho mohla byť úspešná individuálna a tímová sezóna. Cieľom je samozrejme byť na konci majstrom. Celkovo sa teším na novú basketbalovú kapitolu,“ uviedol Lacy.

Tréner Michal Madzin mohol doteraz počítať hlavne so slovenskou osou družstva. Z predchádzajúceho ročníka pokračuje David Abrhám, Martin Bachan, Daniel Chaban, Patrik Pažický, Samuel Volárik a Viktor Juríček. „Prioritou pre nás bolo udržať na pozícii dva, s čiastočným využitím na pozícii rozohrávača Wadea-Chatamana. Keď nám však Henri oznámil, že dostal lukratívnejšiu ponuku a chce sa posunúť ďalej, tak sme začali hľadať vhodný typ hráča. Davonté Lacy je úplne odlišný typ rozohrávača, je veľký a silný, čím by sme sa mohli dostať na obvode do výškovej výhody. Je to skôr taký ‘Mike English’ a keď u nás dokáže svojimi výkonmi zanechať takú stopu, ako Mike, tak budeme len všetci radi. Davonte patril tri roky medzi najlepších strelcov druhej nemeckej ligy, v Karlsruhe ho viedol Ivan Rudež, ktorý si ho potom zobral aj do Holandska, čo bola pre nás istá záruka kvality tohto hráča. S Ivanom sme o ňom hovorili, dostali sme veľa informácií a odporúčania, a tak sme spravili všetko pre to, aby sme sa dohodli,“ povedal na jeho adresu generálny manažér Ladislav Garaj.

Vizitka: 
meno: Davonté Lacy     
národnosť: USA
vek: 28 rokov
výška: 194 cm
váha: 93 kg

Foto: Fiba.basketball

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice