5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyDavid Abrhám prvou posilou „žlto-zelených“

30. mája 2020

Patrioti Levice hlásia do svojho tímu prvú posilu. Do žlto-zeleného dresu sa oblečie 23-ročný krídelník a reprezentant Slovenska David Abrhám.

Pre Abrháma to bude prvé pôsobenie mimo hlavného mesta, doteraz totiž hral len v rámci Bratislavy za Karlovku a Inter. S „vysokoškolákmi“ sa prebojoval do SBL-ky, v roku 2016 v nej získal ocenenie „najlepší mladý hráč“ a predstavil sa aj v All Star zápase. Karlovka mu otvorila cestu do veľkého basketbalu, čo využil pred sezónou 2018/2019 mestský rival – Inter Bratislava. „Som veľmi rád, že David rozšíril našu slovenskú partiu. Myslím si a verím, že je vhodný typ hráča na to, čo v našom tíme potrebujeme. Už v Karlovke a neskôr aj na Interi ukázal, že je talentovaný hráč. Teším sa na spoluprácu,“ vyjadril sa k novej posile tréner Michal Madzin.

Na Pasienkoch herne a výkonnostne vyrástol, dokázal sa popasovať aj s konkurenčnejším prostredím a bojom o miesto v zostave. Postupne si našiel svoju pozíciu, často nastupoval do stretnutí zo základu. Abrhám si svojím progresom navyše vyslúžil pozvánku do reprezentácie, s ktorou bol súčasťou predkvalifikácie ME 2021. Vo svojom prvom roku na Interi získal majstrovský titul.

Predchádzajúci ročník bol tiež pre neho veľmi dôležitý, prvýkrát vo svojej kariére si zahral európske súťaže, konkrétne kvalifikáciu Ligy majstrov a skupinovú fázu Európskeho pohára. S bratislavským celkom si vylepšil svoje herné štatistiky a tiež minutáž, celkovo zasiahol do 35 duelov, priemerne v nich dosahoval 7,8 bodu, 1,3 doskoku a 1,9 asistencie. „Levice ma oslovili s ponukou na spoluprácu. Minulý rok zmenili koncepciu a vydali sa slovenskou cestou, čo sa mi veľmi páči a chcel som byť toho súčasťou. Teším sa na nových spoluhráčov, ktorých veľmi dobre poznám, či už z ligy alebo reprezentácie. Poznám tiež trénera Madzina a viem, že ma bude vedieť zapracovať do systému. Najviac sa však teším na fanúšikov, ktorí sú v Leviciach skvelí a dúfam, že im budeme môcť priniesť čo najviac výhier. Verím, že budem vedieť pomôcť tímu skúsenosťami, ktoré som nadobudol počas dvoch rokov hrania za Inter,“ prezradila čerstvá posila Patriotov.

Abrhám je prvou letnou posilou Patriotov. Vedeniu klubu sa tak hneď v úvode podarilo splniť prvý cieľ – pritiahnuť do družstva ďalšieho perspektívneho Slováka. Tréner Michal Madzin má už k dispozícii na ďalšiu sezónu piatich Slovákov, všetci majú reprezentačné skúsenosti – Martina Bachana, Borisa Bojanovského, Viktora Juríčka, Šimona Krajčoviča a Samuela Volárika. „Avizovali sme, že chceme doplniť tím slovenským hráčom na pozícii krídla, čo sa nám podarilo a ja som veľmi rád, že je to práve David, ktorého sme mali v rebríčku na prvom mieste. Sledovali sme ho dlhodobo, za posledné roky urobil herný progres, v Interi a reprezentácii získal medzinárodne skúsenosti. Veríme, že rýchlo zapadne do nášho herného systému, čo by nemal byť problém, keďže sa pozná s chalanmi z reprezentácie a pomôže nám k dosiahnutiu našich cieľov,“ dodal generálny manažér Ladislav Garaj.

Autor: Michal Duchovič

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice