4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

InéCesta za obhajobou začína doma proti Svitu

11. februára 2020

Na Patriotov Levice čaká prvý vrchol sezóny – Slovenský pohár. Cestu za obhajobou začínajú doma, vo štvrťfinále bude ich súperom Iskra Svit.

Patrioti Levice – Iskra Svit

Športová hala, utorok 11. februára o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Pavel Fuska, Richard Sirocký

Patrioti majú za sebou mimoriadne náročný program, v priebehu dvoch týždňov odohral až šesť súťažných stretnutí v dvoch rôznych súťažiach. Aj preto prišla takmer týždňová prestávka určite vhod, hlavne z pohľadu dobitia bateriek a regenerácie. Teraz je pred Levičanmi prvý vrchol sezóny, zverenci trénera Michala Madzina sa pokúsia obhájiť Slovenský pohár. Na to je však potrebné preskočiť prvú prekážku, ktorou je v rámci štvrťfinále nebezpečná Iskra Svit. “Žlto-zelení” majú s týmto súperom v tomto ročníku pozitívnu bilanciu – 2 výhry a 1 prehru. “Vieme o čo nám ide a aký je Slovenský pohár dôležitý pre nás, klub a našich fanúšikov. Súpera poznáme, sme pripravení v utorok zabojovať o postup,” vyhlásil pivot Patriotov Viktor Juríček. 

“Podtatranci” cestujú na štvrťfinále Slovenského pohára nebojácne, veď v ligovej generálke zdolali pred domácim publikom úradujúceho majstra Inter Bratislava (79:77). Úspech o to cennejší, keďže pre zranenie nenastúpil do hry americký krídelník Jalen Nesbitt a ani sekundu neodohral talentovaný slovenský rozohrávač Adam Monček. Zverencov trénera Rudolfa Juga nečaká ľahká úloha, ale na vyššie nasadeného súpera si veria. Neznámou zatiaľ je fakt, v akom zložení pricestujú do Levíc. “Na zápas v Leviciach sa tešíme, no uvidíme v akej zostave nastúpime, nakoľko máme nejaké zranenia. Keďže ide o pohárový zápas a víťaz postúpi na Final Four, tak o motiváciu je postarané. Po víťazstve nad Interom sme dobre naladení a dúfam, že sa to prejaví aj na palubovke. Koncentrácia, kontrola priestoru pod košom, dobrá tranzícia a pohyb lopty by mohli byť kľúčom k nášmu úspechu,” prezradil asistent trénera Svitu Róbert Ištvánik.

Z tábora “žlto-zelených”: Levičania sa vracajú do zápasového kolotoča po pár dňoch voľna, ktoré vyplnili oddychom, klubovou party a od nedele už znovu trénovali a pripravovali sa na súboj proti Svitu. Do tréningového procesu sa už po chorobe zapojil aj Maťo Bachan. Cieľ nemôže byť iný, ako postup, to však bude chcieť aj súper, preto na to bude treba koncentrovaný výkon od úvodnej minúty zápasu. Pred zápasom prebehne odovzdávanie vydražených dresov, ako aj šeku na 1.000,-Eur pre Správu športových zariadení na nakúp defibrilátora do športovej haly.

Vstupné na zápas je 3,-Eur, platia permanentky Patriot a VIP.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice