5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

InéBrno bolo dnes nad naše sily, na turnaji 2.miesto

26. augusta 2023

Druhý zápas na turnaji v Brne nevyšiel Levičanom tak, ako si ho predstavovali. Domáci tím podal veľmi dobrý výkon a zaslúžene triumfoval.

Vstup do zápas patril domácemu tímu. Kým sa Levičania stihli ako tak zorientovať na ihrisku, prehrávali 11:0 a Michal Madzin musel reagovať rýchlym oddychovým časom. Po ňom síce  ešte domáci trafili trojku na 14:2, postupne sa ale začali presadzovať v útoku aj Levičania. Prvú desaťminútovku však ovládol domáci tím v pomere 26:14. V druhej štvrtine zabrali Patrioti v obrane a bodoch Kaukiainena a Adawaya začali sťahovať vysoké vedenie Brna. Do polčasu sa im podarilo vrátiť sa do zápasu, domáci tím viedol po dvadsiatich minútach hry 38:37.

Levičania ale nezachytili ani nástup do druhého polčasu a domáci tím išiel rýchlo opäť do desaťbodového vedenia. Patrioti sa v tretej desaťminútovke nedokázali proti agresívnej obrane Brna presadiť a náskok domácich postupne narastal. Po troch štvrtinách viedli domáci 65:48.  Levičania už nenašli v záverečnej desaťminútovke dostatok fyzických síl na návrat do zápasu. Navyše sa im zranil kapitán Maťo Bachan, veríme, že je absencia nebude dlhodobá. V závere dostali šancu všetci hráči. Brno ukázalo veľkú kvalitu, veľa talentu a zaslúžene zvíťazilo. Levičania budú mať šancu na odvetu už o týždeň v sobotu o 17.00 hodine, keď na svojej palubovke privítajú v prípravnom zápase práve súpera z Brna.

BASKET BRNO – PATRIOTI LEVICE 80:58 (26:14, 38:37, 65:48)

LEVICE: Adaway 15, Kaukiainen 8, Bojanovský 4, Bachan 2, Kováč 0 (Howard 10, Abrhám 8, Kneževič 6, Pažický 2, Krajčovič 0, Solčánsky 0, Tončík 0, Kulčár 0)

BRNO: Lee 12, Šiška 12

TH: 18/13 – 27/21    Trojky: 11-5

Michal Madzin, tréner Levíc: „Veľmi zlý vstup do zápasu, naopak skvelý vstup Brna, čo udalo tón celému zápasu. Dokázali sme sa vrátiť do zápasu, ale opäť vstup do druhého polčasu sme mali veľmi nekoncentrovaní a to rozhodlo. Tak ako sme včera možno boli prekvapení, že po málo tímových tréningoch sme odohrali relatívne dobrý zápas, tak nás dnes súper vrátil na zem a ukázal nám, koľko roboty je pred nami. Je to teraz na nás, aby sme si vydýchli a pustili sa do roboty.“

Alex Krajčovič, hráč Levíc: „Nezačali sme dnes rovnako dobre ako včera a zápas nám nevyšiel. Pozitívum bolo, že sme sa dokázali v druhej štvrtine vrátiť do zápasu, po prestávke nám ale došli sily. Každý takýto duel v príprave je určite dobrý, ukáže nám na čom potrebujeme pracovať do ostrého štartu do sezóny.“

foto: Jan Rusnák

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice