5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske pohárePostupová matematika Patriotov? Vyhrať čo najvyššie a čakať..

29. novembra 2022

Situácia v našej skupine Európskeho pohára FIBA je pred posledným kolom nesmierne zamotaná. Ako to vyzerá so šancami Levíc na postup? Pokúsili sme sa dať dokopy všetky možné scenáre.

Najhorší scenár je naša prehra proti Opave. Tá by pre nás znamenala koniec v súťaži.

Ako to bude pri víťazstve nad Opavou?

Ak majú 2 a viac tímov rovnaký počet bodov v tabuľke, tak prvým kritériom je bilancia zo vzájomných zápasov. Keď je rovnaká (1-1), tak nasledujú ďalšie kritéria, ktoré rozhodujú:

  • lepšie skóre zo vzájomných zápasov
  • vyšší počet nastrieľaných bodov zo vzájomných zápasov 
  • vyšší bodový rozdiel zo všetkých zápasov v skupine

V prípade ak Balkan zvíťazí nad Keravnosom (hoci akým rozdielom), o druhom mieste sa rozhodne medzi Levicami a Opavou. Prvý vzájomný zápas skončil víťazstvom Opavy 80:70, potrebujeme teda vyhrať o 11 a viac bodov. 

V prípade víťazstva Keravnosu nastupuje komplikovanejšia postupová matematika, ktorá môže poriadne zamiešať karty každým streleným, alebo inkasovaným bodom. Naša výhra o 15 a viac bodov,  nám zaručuje postup.

Rozhodne to zajtra bude v športovej hale v Leviciach poriadna dráma. Pri takomto zápase, aký sa nehrá každý deň, týždeň, mesiac alebo rok, by si rozhodne nemal chýbať. Vstupenky na zápas Levíc s Opavou sú ešte stále dostupné, pre najväčšie pohodlie odporúčame navštíviť Ticketportal.sk.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice