4x Majster Slovenska
1x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

DomovNa záver prípravy tesná prehra

Posledný prípravný zápas odohrali Patrioti v Budapešti proti Honvédu. Pred ostrým štartom do sezóny to bola výborná previerka pre tím Michala Madzina.

Súper potvrdil dobrú formu v príprave a hneď v úvode ušiel Patriotom na desať bodový rozdiel 16:6. Levičania sa dlho strelecky trápili proti dobre organizovanej obrane súpera a v ich hre chýbal pokoj a presné zakončenia akcií. Po prestriedaní sa náš tím priblížil na trojbodový rozdiel na konci prvej desaťminútovky, v tej druhej ale opäť dominoval súper. Vedený skvelo hrajúcim Lopezom (16 bodov v 1.polčase) si postupne vypracoval až 16 bodový náskok. Na polčasovú prestávku išiel domáci tím s vedením 43:29.

V tretej štvrtine Levičania podstatne zlepšili hru v útoku. Rozstrieľal sa Jalen Adaway, domáci tím ale dokázal takmer vždy odpovedať a tak aj napriek 26 bodom nášho tímu počas tretej desaťminútovky viedli domáci stále 9-bodovým rozdielom 74:65. Patriotom chýbal pod košom Bojanovský, čo súper využíval na útočnom doskoku. Levičanom sa dlho nedarilo vrátiť sa do zápasu, v závere však zvyšovali tlak a v poslednej minúte išli prvýkrát do vedenia. To ale následne stratili a hoci mali ešte poslednú strelu na vyrovnanie, domáci umným faulom prerušili hru a zaslúžene zvíťazili.

HONVÉD BUDAPEŠŤ – PATRIOTI LEVICE (16:13, 43:29, 74:65)

HONVÉD: Lopez 28, Brown 17, Filipovic 16

PATRIOTI: Adaway 22, Abrhám 17, Wheeler 15, Kneževič 4, Howard 2 (Kaukiainen 11, Bachan 8, Kováč 0)

TH: 15/13 – 8/13              Trojky: 4-15

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice