4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevice cestujú na Spiš k lídrovi SBL

31. októbra 2020

Patriotov Levice čaká v rámci 10. kola Slovenskej basketbalovej ligy náročná previerka, cestujú k lídrovi súťaže – Spišským Rytierom.

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice (18.00 h)

K zápasu: Rytieri zubami-nechtami natiahli svoju víťaznú sériu o ďalší duel, v Handlovej sa však museli na to riadne nadrieť. S oslabeným súperom mali veľké problémy, o všetkom sa rozhodlo až v úplnom závere. Počíta sa však konečný výsledok (77:71) a fakt, že to bolo už siedmy triumf za sebou. Doma zostali “Novovešťania” jediným tímom v lige so stopercentnou bilanciou, a to by si radi aj po sobote udržali. “Napriek nie príliš ideálnemu vstupu do sezóny, považujem Levice za horúceho kandidáta na vrchné priečky tabuľky. Teraz im navyše odišiel Vrkič , ale niekedy práve takéto momenty môžu zomknúť tím. My musíme byť maximálne ostražití, aby to Levice ‘nezlomili’ práve u nás. V Handlovej sme totiž vôbec nepredviedli výkon, s ktorým by sme mohli byť spokojní. Samozrejme, víťazná séria, prvé miesto v tabuľke s tímom ‘máva’, no musíme ostať koncentrovaní, poučiť sa z chýb a hrať náš tímový a poctivý basketbal, ktorý nás zatiaľ katapultoval tam, kde sme. Musíme však ostať pokorní a tvrdo pracovať, bez toho sa nedostaví žiaden výsledok,” vyhlásil asistent trénera Spišskej Novej Vsi Erich Korfanta. 

Mohla to byť hladkejšia cesta za dva bodmi, ale napokon z toho bola dráma v podaní Levíc. Mala však úspešný koniec, aj keď Inter Bratislava na ich palubovke mimoriadne hrýzol (88:80). Pre Patriotov to bol cenný úspech, tím sa potreboval zostaviť po sérii nie práve ideálnych výkonov a po nečakanej strate Zorana Vrkiča. Na Spiš tak môžu cestovať s odhodlaním vrátiť prehru z predchádzajúceho merania síl a pokúsiť sa ukončiť ich víťazné ťaženie. “Verím, že sa nám po víťazstve v stredajšom zápase bude hrať ľahšie. Čaká nás však líder tabuľky a preto musíme dať do zápasu maximum a obrovskú bojovnosť,” povedal kouč Levíc Michal Madzin. 

Aktuálne info: Víťazstvo nad Interom sa síce nerodilo ľahko, bolo však viac ako potrebné po každej stránke. Z tímu trochu opadol tlak a dnes sa od neho očakáva na Spiši kvalitný výkon, ktorým sa pokúsia oplatiť súperovi domácu prehru z úvodu sezóny. Zdravotný stav v tíme je dobrý, do zápasu ideme v plnej sile.

Kto píska: Zdenko Zubák, Anton Šarišský, Peter Gacík

Na čo sa zamerať: Voľba padla na slovenský súboj pod košom. Vo farbách Spišiakov hrá skúsený Michal Baťka a s energiou hrajúci Michal Čekovský. Istotou v levickom drese je Boris Bojanovský, proti svojmu bývalému klubu by sa opäť mohol naštartovať Viktor Juríček. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice