4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreĎalším na rade v Malage je fínske Karhu

22. septembra 2022

Európske dobrodružstvo Patriotov Levice v kvalifikácii Ligy majstrov pokračuje, semifinálová bitka by sa dala poňať ako stret šampiónov. Na výber trénera Michala Madzina čaká v semifinále turnaja v Malage úradujúci majster Fínska – Karhu Kauhajoki.

Kvalifikácia Ligy majstrov – semifinále (piatok 23. septembra o 17.30 h):

Karhu Kauhajoki – Patrioti Levice

Úvodná prekážka v podobe Egisu Körmend je zabudnutá, v rýchlom slede sa „žlto-zelení“ musia preladiť už na ďalšieho súpera. Ten im stojí na potenciálnej ceste do finále. „Snažili sme sa urobiť maximum, aby sme získali čo najviac informácií. Niečo sa v rámci možností a času, ktoré sme mali, podarilo. To bude pre nás dôležité. Pozreli sme si hráčov, ktorých majú. Chceme sa čo najlepšie pripraviť, verím, že sa nám to podarí. Dôležité bude, aby sme to odmakali na palubovke,“ prezradil na úvod tréner Patriotov Michal Madzin.

Karhu vstupuje do kvalifikačných bojov až týmto stretnutím, môže za to vďačiť koeficientu fínskych tímov z európskych pohárov. Pre „medvede“ nie je Liga majstrov novinkou, celkovo sa tejto súťaže zúčastňujú tretíkrát, zatiaľ ani v jednom prípade neprešli kvalifikačným sitom. Najbližšie k tomu boli v sezóne 2018/2019, keď skončili v záverečnom kole. „Vždy sa po víťazstve ľahšie regeneruje, v družstve je super nálada. Sme radi, že pokračujeme a tešíme sa na stretnutie. Energia príde v deň zápasu. Čaká nás iný súper, s inou hrou. Videli sme dva ich zápasy. Hrajú skôr štýlom run-n-gun, veľa trojok dávajú, majú dosť strelcov a hrajú 1 na 1. Myslím si, že budeme na nich pripravení,“ vyhlásil hráč Levíc Ben Kovac.

Družstvo Kauhajoki je zložené zo 6 Američanov, jedno meno je fanúšikom dôverne známe. Druhým rokom je súčasťou tímu ex-hráč Interu Bratislava Lee Skinner: „Levice sú dobre koučovaným tímom. Čo sme videli z ich zápasu s Körmendom, tak hrajú kolektívne. Jeden z hlavných faktorov tohto duelu môže byť to, kto bude viac disciplinovaný. Pre nás je to skvelá možnosť ukázať sa, kde sme ako tím. Bude fajn stretnúť s niektorými známymi tvárami, tešíme sa na túto výzvu.“ Okrem neho známejším menom aj rozohrávač Henri Kantonen, prednedávnom hral s Fínskom na majstrovstvách Európy.

Fínskemu zástupcovi sa počas leta podarilo udržať veľkú väčšinu svojho majstrovského kolektívu, čo môže byť jedna z výhod pred súbojom s Patriotmi. „Levice hrali disciplinovane, tvrdo a šikovne v defenzíve, nedávali súperovi ľahké šance. Pre nás bude dôležité, aby sme si dobre posúvali loptu a nachádzali vhodné pozície. Musíme byť schopní vytvoriť tlak na hráčov, ktorí odohrali v stredu mnoho minút. Náš súper hrá nesebecky, treba si dávať pozor na viacerých hráčov,“ vyjadril sa tréner Karhu Janne Koskimiehen pre oficiálnu klubovú webstránku.

Vekovo skúsenejšie družstvo však nie je žiadna nezdolateľná prekážka pre Levice, opäť to totiž bude o 40-minútovom nastavení na neutrálnej pôde. „Každá maličkosť môže zavážiť. Myslím si, že sa vždy rozhoduje na ihrisku. Bude dôležité, akú energiu budeme mať my. Musíme sa pozerať na seba, ako k tomu všetkému pristúpime. Máme už jeden zápas v nohách. Je to tak, ako to je, nik sa nemôže na nič vyhovárať. V daný deň sa rozhodne,“ myslí si kouč Patriotov.

Európske dobrodružstvo v podobe kvalifikačného turnaja Ligy majstrov sa pre Patriotov ešte neskončilo a najradšej by určite boli, aby pokračovalo minimálne do nedele. V prípade úspechu by si mohli zmerať sily s víťazom zápasu Unicaja Malaga – Heroes Den Bosch. „Bolo by krásne opäť postúpiť. Chceme o to bojovať. Uvidíme, či to vyjde,“ dodal na záver Madzin.

Aktuálne info: Pohárové dobrodružstvo Levických Patriotov má v španielskej Malage na programe druhý diel. Včerajší deň využili Levičania na regeneráciu, oddych a prípravu na súpera, ktorý bol pre náš klub doteraz veľkou neznámou. Trénerský tandem Madzin – Lutovský mal málo času na to, aby pozbieral všetky dostupné informácie o súperovi a oboznámil s nimi svoj tím. Do akej miery sa to podarilo, do akej miery si Levičania dokázali po náročnom duely proti Kormendu oddýchnuť, resp. ako rýchlo sa dokáže náš súper po včerajšom prílete adaptovať s prostredím, ukáže dnešný večerný duel. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti nastúpia v rovnakej zostave ako v stredu.

Dnešný duel bude opäť dostupný cez youtube kanál Basketball Champions league. Sledovať ho môžete aj v Sýpke u Patriotov. 

 

Zdroj: basketliga.sk

Foto: fiba.basketball

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice